PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze Pralki SLIM - Jak Wybrać Pralkę SLIM? |TOP 5|

Samsung Się Śmieje, Nagie Fotki, Śmierć Snapa - VideoNews #129

Samsung Się Śmieje, Nagie Fotki, Śmierć Snapa - VideoNews #129

Witam Was bardzo serdecznie w 129 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o kolejnych problemach iPhone X i Pixel 2XL, autonomicznych pojazdach Ubera oraz najlepszym samochodzie elektrycznym dla Polaka!

Pstryczek W Nos Samsunga 

A zaczynamy od genialnej reklamy Samsunga, która pojawiła się w minionym tygodniu. Nie wiem jak wy, ale ja po prostu uwielbiam jak jakaś duża firma daje pstryczka w nos drugiej poprzez reklamę wideo czy w innej formie reklamowej.  Po dłuższym czasie ciszy, Samsung naśmiewa się z najnowszego iPhoneX i ogólnie całej lini iPhone od Apple. Mi najbardziej podoba się moment, gdzie jedna z osób czekająca w kolejce po "X" ma wyciętą grzywkę na wrór wcięcia kamerki do FaceID w najnowszym flagowcu Apple. Zresztą, zobaczcie sami!

Idealny Samochód Dla Polaka 

Passat, Golf 3 czy może jakaś Honda? Jaki jest idealny samochód dla Polaka? Co powiecie na elektryczny? ElectroMobility Poland przygotowuje fundamenty pod produkcje Polskich samochodów elektrycznych, dzięki czemu poznaliśmy wyniki ankiety jaką przeprowadziła na Polakach właśnie ta firma. To jakie są najważniejsze cechy w samochodzie elektrycznym dla Polaków? Musi być oczywiście produkowany w Polsce, być czteroosobowy, zawierać w sobie korzyści finansowe, kosztować około 60 tysięcy złotych, posiadać zasięg około 150 kilometrów i ładować się maksymalnie dwie godziny.  A jaki samochód elektryczny byłby dla was idealny? Piszcie jak zawsze w komentarzach! 

Infografika Auta Elektryczne

Kolejne Problemy iPhoneX 

Jesteśmy już po ponad tygodniu iPhone X w sklepach i na światło dzienne wychodzą kolejne problemy najnowszego flagowca.  Coraz więcej właścicieli X-a zgłasza problem z zielonym paskiem, który po dłuższym czasie użytkowania wyświetla się z góry do dołu smartfona. Nie jest to pojedynczy przypadek i coraz więcej osób zgłasza tą wadę.   Niestety to nie jedyny problem wynikający z użycia OLEDÓW w najnowszym iPhone. Spora część posiadaczy zauważyła, że ekran przy niższych temperaturach po prostu przestaje działać. Jednak w drugim przypadku Apple odpowiada, tłumacząc, że po paru sekundach ekran powinien znów wykrywać dotyk. Ta druga wada jest o tyle niepokojąca, że w momencie, gdyby przypadkiem zdarzył się komuś z nas wypadek samochodowy  w zimny dzień, przez pewien czas nie bylibyśmy w stanie wykonać nawet połączenia alarmowego. Problem ma zostać w niedalekiej przyszłości załatany. 

iPhone X

Pixel 2 i Dalsze Problemy 

Jednak z kolejnymi problemami boryka się również Pixel 2 XL od Google. W ostatnich VideoNewsach niestety nie raz poruszałem problemy jakie dręczą ten smartfon. Teraz nadszedł kolejny. Coraz więcej osób zgłasza problem ze słynną powłoką oleofobową, która to powinna zapobiegać "palcowaniu " się ekranu. Niestety,  Pixel 2 XL ma ją niezwykle słabo wykonaną, na tyle, że po paru tygodniach użytkowania zauważalny jest jej zużycie.  To delikatnie podsumujmy -  niebieskie kolory na ekranie podczas przechylania, brak zainstalowanego systemu, średnia jakość wykonania i jeszcze teraz problem z powłoką oleofobową. Nowy Pixel 2 XL  boryka się z niezwykle  dużą ilością problemów.  

Pixel 2XL

Facebook Chce Nagie Fotki 

Wysyłajcie nagie fotki do Facebooka! Tego przynajmniej chce sam serwis i to w dobrych intencjach. Australijski oddział serwisu wymyślił projekt, by prosić o przesłanie swoich nagich zdjęć, by później nie wypłynęły nielegalnie do Internetu przez np. naszego byłego partnera czy partnerkę. Serwis  eSafety  przedstawił dane, gdzie  aż 20   procent kobiet z Australii spotkały się z problemem,  gdzie ich nagie zdjęcia  trafiły bez ich zgody do internetu. Każdego miesiąca Facebook dostaje ponad 54 tysiące zgłoszeń od osób poszkodowanych przez właśnie takie zagranie. Ciekawe, kiedy taka funkcja będzie dostępna na naszym Facebooku i czy faktycznie coś zmieni.  

Send Nudes Facebook

Więzienie Za FakeNewsy 

Już od dłuższego czasu wałkowany jest problem "FakeNews"-ów w interniecie. Minister Ctyfryzacji zapowiada rewolucje, czyli 24-godzinne sądy, które mają rozstrzygać co jest hejtem i fakenewsem, by w najbliższym czasie pomóc z oboma problemami, z którymi spotka się każdy z nas. Anna Streżyńska, mimo iż Facebook nie podlega Polskiemu prawu uważa, że cała operacja ma być zgodna z prawem Polskim i międzynarodowym. Ciekawe jakie będą kary oraz jak będzie rozstrzygane co jest hejtem a co negatywną, czasem obraźliwą opinią?  

Ceznura Facebooka

SnapChat Umiera 

Pamiętacie okulary Snapchata "Spectacles"? Snapchat twierdził, że sprzedają się doskonale,  jednak po początkowej fazie dobrej sprzedaży, nadszedł czas na zimny prysznic. Jak donoszą wyniki sprzedażowe Snap Inc., nadwyżka produkcyjna okularów kosztowała firmę aż 40 milionów dolarów. To kolejny problem Snapa, zwłaszcza, że priorytetem firmy jest obecnie walka z Instagramem o każdego użytkownika.  Jak myślicie, czy Snap będzie w stanie przezwyciężyć natarcia Instagram-u? Jeżeli macie Snap, serdecznie  zapraszam was od razu na naszego – VideoTesty! 

Spectacles

Nowe Samochody Ubera 

Jakiś czas temu opowiadałem wam o ALMONO, czyli specjalnym mieście Ubera, do testowania s samochodów autonomicznych. Jak okazuje, Uber faktycznie pracuje w pocie czoła, do   tego stopnia, że kolejna generacja samochodów autonomicznych ma zawitać na drogach jeszcze w tym Roku. Jakie pojawią się nowości? Kamera o większej rozdzielczości i szerszym zasięgu widzenia a same komputery sterujące mają być mniejsze.  

Autonomiczny Uber

Krótkie Newsy: 

Kopalnie Kryptowalut

Już 2500 stron internetowych kopie krypto walutę przy pomocy naszych komputerów. Bronić się przed wykorzystywaniem naszego komputera możemy przy użyciu Ad-Block Plus lub wtyczki dla Chorme-a "Coin Hive Blocker". 

Progres Poczty Polskiej

Poczta Polska wyposaża 3,5 tysiąca swoich kurierów, by można było zapłacić zbliżeniowo za przesyłkę za pobraniem. Można również zapłacić za pomocą BLIK-a. Zaskakujące, zwłaszcza patrząc na to, że w moim lokalnym odziale poczty w dalszym ciągu nie można płacić kartom. 

10 Lat Pierwszej Bety Androida

Mija 10 lat od publikacji pierwszej bety systemu Android. Jaki był wasz pierwszy system na telefonie? 

blog comments powered by Disqus
Samsung Się Śmieje, Nagie Fotki, Śmierć Snapa - VideoNews #129