PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najtańsze suszarki do włosów do 50 zł |TOP 10|

Ogromny wyciek polskich kont e-mail z hasłami!

Ogromny wyciek polskich kont e-mail z hasłami!

Jeżeli będziecie mieli włam na konto e-mail w najbliższym czasie, to nie zdziwcie się - okazuje się bowiem, że około 10 mln polskich kont e-mail z hasłami mogło się znaleźć w niepowołanych rękach.

Nasza prywatność i bezpieczeństwo w globalnej sieci narażona jest na wiele cyberataków. Często nie mamy w zasadzie nic do powiedzenia, gdyż zdarzają się ogromne wycieki poufnych danych.

Wyciekło 10 milionów e-maili z hasłami

Serwis Zaufana Trzecie Strona poinformował o wycieku około 10 milionów polskich adresów e-mail z hasłami! Dotyczy to wielu popularnych domen, jak np. wp.pl, interia.pl, o2.pl, tlen.pl, vp.pl, poczta.onet.pl, onet.pl, buziaczek.pl, gazeta.pl czy yahoo.pl. Nie ma niestety metody, dzięki której moglibyśmy sprawdzić, czy nasz e-mail także wyciekł.

Jak chronić się przed cyberatakami >>>

Zbyt proste hasła

Sami internauci również sobie nie pomagają. Chodzi o hasła do kont e-mail. Często jest to coś prostego do rozszyfrowania - 12345, hasło1, abcdef, qwerty itp. Cyberprzestępcy mają zapewne swoje skrypty i sposoby, by w krótkim czasie przeczesać e-maile pod kątem najbanalniejszych haseł.

Osobiście radzę zmienić swoje hasło, szczególnie jeżeli na koncie e-mail macie sporo ważnych danych i poufnych informacji.

Jak sprawdzić czy nasz e-mail jest bezpieczny?

Mały EDIT: Jednak możemy sprawdzić, czy nasz e-mail jest bezpieczny czy może wyciekły gdzieś jego dane. Wystarczy wejść na stronę haveibeenpwned.com, a następnie wpisać dany adres e-mail. Życzę zielonego komunikatu...

blog comments powered by Disqus
Ogromny wyciek polskich kont e-mail z hasłami!