PODPOWIEDZI:

Zapomnij o 4K - LG Prezentuje Wyświetlacz OLED 8K!

Szybki spis treści:
Zapomnij o 4K - LG Prezentuje Wyświetlacz OLED 8K!

Firma LG nie próżnuje - dowiedzieliśmy się dziś o kolejnym innowacyjnym produkcie, który będzie prezentowany podczas tegorocznych targów CES 2017. Pozostajemy w temacie telewizorów.

Przyszedł czas na 4... 8K!

Na targach CES 2018 jednym z wielu wystawców będzie spółka LG Display. Czołowy producent na rynku wyświetlaczy przygotował w tym roku bardzo ciekawy produkt. Jest to również moment przełomowy, gdyż w Las Vegas pojawi się pierwszy na świecie 88-calowy wyświetlacz OLED. W momencie, gdy wielu z nas wciąż marzy o 4K, LG postanawia pójść o krok dalej - najnowszy telewizor będzie miał rozdzielczość 8K!

88-calowy panel OLED 8K to przełom w technologii.

Rozdzielczość 8K cechuje się aż 33 milionami pikseli (7680x4320). Nie trudno policzyć, że jest to aż 16-krotnie większa liczba niż w przypadku matrycy Full HD. Taki technologiczny skok do przodu ma potwierdzić ambicję marki do bycia niekwestionowanym liderem rynku telewizorów high-end.

Firma LG Display intensyfikuje prace badawczo-rozwojowe nad technologią OLED - IN-BYUNG KANG, WICEPREZES ORAZ DYREKTOR DS. TECHNOLOGII FIRMY LG DISPLAY

Głównym ograniczeniem technologii 8K jest utrata jakości. W tym momencie stosowany jest zabieg zminimalizowania wymiarów piksela, co przekłada się na zmniejszenie współczynnika apretury - czyli stosunku powierzchni, przez którą przechodzi światło, do powierzchni całego piksela. Cały proces ma na celu zminimalizowanie spadku jakości i obniżenie poboru mocy.

LG OLED 8K zapewnia niewiarygodną jakość obrazu.

Spółka LG Display jest w dniu dzisiejszym jedynym na świecie producentem telewizorów OLED z dużą przekątną. Jak stwierdził amerykański serwis DisplayMate, panele LG OLED zapewniają perfekcyjną jakość obrazu, największy współczynnik kontrastu i najwyższą precyzję odwzorowania kolorów. Być może tak jest, jednak sytuacja szybko ulegnie zmianie, kiedy inni producenci podejmą rękawicę w temacie dużych wyświetlaczy 8K.

LG jest jednym z wystawców na targach CES 2018.

Najnowszy wyświetlacz będą mogli ocenić na żywo szczęśliwcy znajdujący się na targach CES 2018 w Las Vegas Convention Center w dniach 9-12 stycznia. Stoisko LG znajduje się w North Hall Meeting Room, nr 228.

blog comments powered by Disqus
Zapomnij o 4K - LG Prezentuje Wyświetlacz OLED 8K!