PODPOWIEDZI:

Inteligentna Kuchnia od LG Zaprezentowana na CES 2018

Inteligentna Kuchnia od LG Zaprezentowana na CES 2018

Jak na dzień dzisiejszy na CES 2018 najczęściej możemy usłyszeć o LG. Do tej pory pisałem dla Was o najnowszych produktach z kategorii telewizory, jednak tym razem producent wkracza do naszych… kuchni.

Na trwających targach CES 2018  LG zaprezentowało swoje inteligentne wyposażenie kuchni. Lodówka InstaViev ThinQ, piekarnik EasyClean i zmywarka QuadWash tworzą połączenie ułatwiające codzienne życie. Urządzenia mogą być obsługiwane bez użycia rąk, również mobilnie. “Uinteligentnienie” kuchni ma gwarantować ogromną swobodę, efektywność i zaoszczędzony czas.

Inteligentna kuchnia to w miarę nowy rynkowy pomysł. Czy jest czym się ekscytować?

LG InstaView ThinQ

Lodówka InstaView ThinQ to jedno z większych osiągnięć w tej dziedzinie. Urządzenie zapewnia wysoki poziom wygody oraz zoptymalizowany system przechowywania i zarządzania żywnością. Posiada 29-calowy dotykowy ekran LCD na drzwiach przednich. Co ciekawe, posiada on funkcję podglądnięcia wnętrza lodówki bez konieczności jej otwierania. Czy to przełom w czynności sprawdzania “co ciekawego jest do jedzenia”?! Oczywiście żartuję, jednak takie rozwiązanie ułatwia życie. Dodatkowo lodówka posiada wirtualną książkę kucharską, która rekomenduje różne przepisy na podstawie posiadanych w niej produktów. InstaView współpracuje również z asystentem głosowym Alexa. Może odtwarzać muzykę z serwisów streamingowych. Ważnym udoskonaleniem jest również system LG webOS z funkcją Smart Tag, do której wprowadzamy informacje o produktach spożywczych i ich daty przydatności. A w momencie, kiedy nie będziecie pamiętali “czy jest mleko?”, to zdalnie zajrzycie do lodówki za pomocą smartfona. Dobrze, mamy produkty, lodówka pełna, co dalej?

Lodówka od LG może wskazać nam przepis lub sporządzić listę zakupów.

LG EasyClean

Piekarnik EasyClean to efekt współpracy z firmami takimi jak Innit i SideChef. Został wyposażony w łącze Wi-Fi, co rozszerza jego możliwości. Połączony z dedykowaną aplikacją może wyświetlać informacje o przepisie lub automatycznie rozpocząć nagrzewanie do wskazanej temperatury. Nazwa nie jest jednak przypadkowa - technologia hydrofilowej emalii pozwala na bardzo łatwe czyszczenie, o którym piekarnik automatycznie przesyła powiadomienie. Natomiast gdy korzystamy z płyty grzewczej, urządzenia automatycznie steruje pracą okapu czy oświetlenia. Posiłek przygotowany, zjedzony. Przyszedł czas na…

Na targach CES 2018 możemy obejrzeć strefy inteligentne LG.

LG QuadWash

Zmywarka QuadWash zdalnie odbiera informacje o typie zjedzonego posiłku od piekarnika. Na tej podstawie dobiera optymalny program zmywania. Dla przykładu - jeśli jedliśmy tłuste danie, program będzie dłuższy i z wyższą temperaturą. Zmywarka wyposażona jest w cztery ramiona myjące. Każde z nich wykonuje inne ruchy, co przekłada się na szybkie i dokładne mycie każdego rodzaju naczyń. Wspiera również polecenia głosowe, może monitorować pracę inteligentnych urządzeń z oferty LG.

Tak prezentuje się inteligentny dom od LG.

blog comments powered by Disqus
Inteligentna Kuchnia od LG Zaprezentowana na CES 2018