PODPOWIEDZI:

Corsair Zmienia Oblicze Gamingowego Sprzętu - Kable O(d)padają!

Corsair Zmienia Oblicze Gamingowego Sprzętu - Kable O(d)padają!

Targi CES 2018 to moc nowości również dla graczy. Ceniona na rynku marka Corsair postanowiła zerwać ze schematem - najnowsze urządzenia gamingowe są pozbawione okablowania, a mimo to gwarantują wysoką wydajność.

Prosto z Las Vegas dotarła do nas wiadomość o nowych produktach marki Corsair. Ucieszy to z pewnością graczy, ale również entuzjastów technologii. Najnowsze urządzenia “Korsarzy” są bezprzewodowe, a jak gwarantuje producent - ich wydajność na tym nie ucierpiała. W kręgach graczy przyjęło się, że lepsze osiągi zapewniają urządzenia podłączone do komputera kablem - czy szykuje się rewolucja?

Corsair wprowadza na rynek bezprzewodowe peryferia dla graczy.

Corsair K63 Wireless

Dość często możemy spotkać się z bezprzewodowymi myszkami, lecz widok klawiatury mechanicznej bez okablowania nie jest już tak częsty. Nowy mechanik od Corsair został wyróżniony nagrodą CES 2018 Innovation Award Honoree, co ma dowodzić jej innowacyjności. Przeglądając specyfikację widzimy naprawdę ciekawe technologie - klawiatura oferuje 1 ms czasu reakcji, bezprzewodową łączność 2,4 GHz lub Bluetooth 4.2 i markowe przełączniki. Sprzęt może działać nieprzerwanie przez 75 godzin, zapewnia 100% anti-ghosting oraz podświetlenie LED w kolorze niebieskim. Najbardziej wymagających graczy ucieszy możliwość programowania makr oraz dodatkowe funkcjonalne klawisze. Wymiary urządzenia to 366 x 173 x 41 mm, waga to mniej niż 3 kg. Klawiatura nie posiada bloku numerycznego, jednak ocenę tego faktu pozostawię Wam. Uważacie to za plus czy minus? Podzielcie się tym w komentarzach!

Klawiatura K63 jest bezprzewodowa, posiada niebieskie podświetlenie.

Corsair K63 Lapboard

Producent pomyślał również o osobach stawiających w głównej mierze na komfort pracy. Na rynku pojawi się tzw. lapboard, czyli konstrukcja pozwalająca na montaż klawiatury oraz podkładki i wygodną pracę na kolanach. Konstrukcja sama w sobie jest jedynie uzupełnieniem klawiatury K63, jednak wiele osób może zaciekawić. Oprócz miejsca na klawiaturę znajdziemy na niej dość sporą część na podkładkę pod mysz - wymienną. Za zapewnienie komfortu odpowiada obudowa z poduszką z pianki, która zapamiętuje kształty. K63 Lapboard to idealna alternatywa dla codziennego gamingu przed komputerem. Nie mówcie, że nie chcieliście nigdy usiąść wygodnie w fotelu i oddać się rozgrywce w salonie…

Lapboard Corsair to świetna alternatywa do grania w salonie.

Corsair Dark Core RGB

Do pracy z klawiaturą - mysz. Dark Core jest bezprzewodowym gryzoniem przeznaczonym dla graczy. Wykorzystuje takie same technologie połączeń jak klawiatura K63. Oferuje jednak dodatkowy tryb użytkowania - połączenie standardowym kablem USB. Obudowa myszki jest wyprofilowana, a dla dodatkowej personalizacji mamy dwa wymienne uchwyty boczne. Sama konstrukcja może faworyzować graczy praworęcznych, zwłaszcza biorąc pod uwagę przyciski dodatkowe znajdujące się w zasięgu kciuka. Myszka posiada podświetlenie RGB, którym możemy zarządzać z poziomu oprogramowania Corsair Utility Engine. Zastosowano przełączniki Omron oraz sensor optyczny PixArt PMW3367 o rozdzielczości do 16 000 DPI. Dostępna będzie również wersja SE, rozszerzająca możliwości myszki o...

Myszka Dark Core od Corsair posiada konfigurowalne podświetlenie.

Corsair MM1000 Qi

Jeśli chcecie w pełni wykorzystać potencjał myszki Dark Core SE to warto wyposażyć się również w podkładkę. Nie jest to jednak zwykła podkładka, albowiem została zbudowana na bazie mikrocząsteczkowej powierzchni, która posiada… specjalne miejsce ładujące myszkę! Rozwiązanie Corsair MM1000 Qi pozwoli nie tylko na dostarczanie energii do Dark Core, ale również do smartfona. Z ciekawych dodatków warto wspomnieć o przejściówkach USB Micro-B, USB Type-C oraz Lighting Qi. Spód podkładki, klasycznie, został pokryty gumą. Znajdziemy również wyświetlacz LED wskazujący poziom naładowania baterii w myszce czy smartfonie. Powierzchnia użytkowa podkładki to 260 x 350 mm.

Na podkładce od Corsair naładujecie nie tylko myszkę, ale i smartfon.

Dostępność oraz ceny

Dobrą informacją jest dostępność obu klawiatur w oficjalnym sklepie producenta. Klawiatura jest dostępna w wielu układach klawiszy za 109,99€, natomiast Lapboard nabędziecie już za 59,90€. Możliwe jest również kupienie zestawu - 159,99€. Na myszkę Dark Core i podkładkę przyjdzie poczekać nam do końca stycznia 2018 roku.

blog comments powered by Disqus
Corsair Zmienia Oblicze Gamingowego Sprzętu - Kable O(d)padają!