PODPOWIEDZI:

Piekło Zamarzło - Intel i AMD Tworzą Razem Procesor!

Piekło Zamarzło - Intel i AMD Tworzą Razem Procesor!

Stało się - Intel łączy siły z AMD! Odwieczni rywale rynkowi prezentują nowe procesory, których moc będzie stanowiło połączenie wydajności “Niebieskich” z układami graficznymi “Czerwonych”.

Intel współpracuje z AMD!

Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym, że do czegoś takiego dojdzie. Dwaj rynkowi giganci połączyli siły. Owocem współpracy będą najnowsze procesory Intel Core ósmej generacji ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon RV Vega M. Takie połączenie gwarantować ma wiele funkcji oraz wydajność, której dotąd nie zasmakowaliśmy.

Gracze skorzystają na większej wydajności - w grach będą osiągali więcej FPS-ów.

Zintegrowana grafika w nowych procesorach ma odpowiadać na potrzeby twórców wideo, grafiki, a nawet miłośników wirtualnej rzeczywistości. Nowe procesory pojawią się w dwóch konfiguracjach:

  • procesor Intel Core z grafiką Radeon RX Vega M GL (całkowity pobór energii układu na poziomie 65 W)
  • procesor Intel Core z grafiką Radeon RX Vega M GH (całkowity pobór energii układu na poziomie 100 W), dostępny w wersji z odblokowanym mnożnikiem

Intel nawiązał współpracę z AMD i stworzył procesory z układem graficznym Vega.

Pierwsze wzmianki o możliwości powstania takich procesorów słyszeliśmy już w ubiegłym roku. Na przełomie października i listopada dotarły do nas informacje o czterordzeniowych procesorach Intel z układem graficznym RX Vega M i 4GB dedykowanej pamięci HBM2. Miały one wykorzystywać technologię Embedded Multi-Die InterConnect Bridge. Pełni ona funkcję inteligentnego “mostu”, który pozwala na szybki przesył danych między grafiką a pamięcią. Całość miała pozwalać na tworzenie mniejszych, lecz wydajniejszych urządzeń.

Nowe procesory wykorzystują technologię EMIB.

Technologia EMIB pozwoli na odchudzenie i zmniejszenie wielu urządzeń, np. laptopów. Macie w domu jakiegoś “trzylatka”? Zapewne jest ciężki, gruby i wytrzymuje niewiele na baterii - to właśnie problem, który rozwiązuje technologia EMIB. Niedługo ma ona pozwolić na zwiększenie wydajności laptopów przy zachowaniu grubości poniżej 17 mm.

Nowe procesory mają zwiększyć wydajność komputerów.

Wiadomo jednak, że najbardziej wymagający gracze i profesjonaliści nie korzystają z układów zintegrowanych. W tym temacie chyba niewiele się zmieni, jednak duża część entuzjastów skorzysta wybierając nowe procesory Intela z układem AMD. Mają one gwarantować nawet trzykrotnie wyższą liczbę klatek na sekundę niż starsze urządzenia. Producent deklaruje, że korzystając z programu Adobe Premier nasza praca będzie wydajniejsza o około 42%. Dodatkowo możliwym ma się stać obsłużenie niedostępnych dotychczas rozwiązań - Windows Mixed Reality czy gogli Oculus.

Dostępność

Na stronie producenta pojawiły się już specyfikacje modeli z układem graficznym Vega - są to: Intel Core i7-8706G,  Intel Core i7-8705G, Intel Core i7-8809G, Intel Core i7-8709G.

blog comments powered by Disqus
Piekło Zamarzło - Intel i AMD Tworzą Razem Procesor!