PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Autonomous Rapid Transit - Tramwaj na Wirtualnych Torach

Autonomous Rapid Transit - Tramwaj na Wirtualnych Torach

Nie wiem jak Wy, ale ja średnio lubię podróże tramwajami czy autobusami. Patrząc jednak na chiński Autonomous Rapid Transit dochodzę do wniosku, że z chęcią bym się nim przejechał. Dlaczego? Szczegóły w poniższym newsie.

Podróżowanie tramwajem w dużych miastach bywa średnio przyjemne. Masa ludzi, wiele przestarzałych konstrukcyjnie pojazdów czy niejednokrotnie brak omijania korków poprzez słabą infrastrukturę miasta - to potrafi wkurzyć.

Nadchodzi podgląd 4K na żywo z satelity! >>>

Na świecie powstają jednak pomysły, by wciąż ulepszać podróżowanie autobusami czy tramwajami. Świetnym przykładem jest chińskie miasto Zhuzhou, po którym jeździ Autonomous Rapid Transit.

Autonomous Rapid Transit nie wygląda może olśniewająco czy futurystycznie, ale ma pewną innowację. Jeździ on bowiem po wirtualnych torach i posiada gumowe koła. Można nim normalnie kierować lub zdać się na w pełni autonomiczną jazdę. Zobaczcie ten pojazd w akcji:

Wygląda całkiem ciekawie. 10-minutowe ładowanie pojazdu pozwala przejechać 25 kilometrów, choć jest już w planach wdrożenie ładowania bezprzewodowego.

blog comments powered by Disqus
Autonomous Rapid Transit - Tramwaj na Wirtualnych Torach