PODPOWIEDZI:

Gdy pogoda schodzi na psy...

Gdy pogoda schodzi na psy...

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednak wraz z nadejściem gorszej pogody, nasz czworonóg zostawia ślady łap po listopadowym spacerze. Dywany, fotel, ulubiona sofa, zostają w tym momencie wystawione na ciężką próbę. Niestety specjalistyczne czyszczenie tych rzeczy jest drogie no i kłopotliwe. Oprócz plam, psy zostawiają także sierść, a jak wiadomo może ona wywoływać alergię. W tym momencie z pomocą przychodzi odkurzacz MPM Hydra Rain.

Ciężko się usuwa błoto i brud który nasz pies zostawia po jesiennym spacerze. Należy pamiętać, żeby nie usuwać plamy w momencie kiedy jest jeszcze mokra. Jeżeli nie mamy specjalistycznego sprzętu spowodujemy tylko głębsze wniknięcie w materiał, a to utrudni znacznie pracę. Zalecane jest odczekanie, aż zabrudzenie przeschnie i wierzchnią warstwę piasku i brudu po prostu odkurzyć. Nowy odkurzacz MOD-02 firmy MPM wyposażony jest dodatkowo w wąską szczotkę, która ułatwi zebranie nadmiaru zaschniętego błota. Kiedy plama jest w miejscu trudno dostępnym, możemy wykorzystać mniejszą, przystawkę okrągłą, która pozwala operować w niewielkiej przestrzeni, jak załamanie fotela, sofy czy przestrzeń pod kaloryferami.

MPM Hydra Rain

Kiedy wstępnie pozbędziemy się zabrudzenia, musimy następnie wywabić plamę. Nie należy stosować środków często spotykanych w domowym arsenale jak na przykład czysta wódka czy benzyna ekstrakcyjna. Jest to równie ryzykowne jak stosowanie środków chemicznych, gdyż nigdy nie mamy pewności, jak delikatny jest czyszczony materiał i jak dobrze znosi on takie zabiegi. Tak naprawdę najlepsze okazuje się zwykłe szare mydło. Jego zaletą jest to, że nie posiada on szkodliwych związków, więc nie naraża on naszych zwierząt na zatrucie czy reakcje alergiczne.

Odkurzacz MOD-02 firmy MPM sprzedawany jest w zestawie ze specjalnym pojemnikiem, który jest przeznaczony na szampony i mydła. Końcówka piorąca pozwala na naniesienie pod ciśnieniem dawki mydła zmieszanego z wodą. Daje to możliwość wyprania tkaniny bez jej przemaczania. Jest to szczególnie istotne w przypadku delikatnych obić. Można ją również stosować do prania tapicerki w samochodzie, co doskonale sprawdzi się w przypadku częstego przewożenia zwierząt. Po całkowitym wyschnięciu, w miarę stopnia zabrudzenia, należy pranie powtórzyć do pełnego zniknięcia plamy.

Oprócz plam w okresie jesienno zimowym dużym problemem jest sierść, którą nasze pupile gubią w tym okresie. Dla wielu osób jest to problem estetyczny ale też zdrowotny, ponieważ możemy dostać alergii. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, firma MPM wyposażyła odkurzacz MOD-02 w hipoalergiczny filtr HEPA. Połączenie jej z filtrem piankowym i filtrowaniem wodnym tworzy najdoskonalszą i najbardziej zaawansowaną technologię oczyszczania powietrza, dostępną na rynku. Dodatkowo, zestaw szczotek czyszczących i końcówek przedłużających pozwoli na usunięcie sierści naszych pupili ze wszystkich zakamarków mieszkania.

Nie musi być uciążliwa obecność zwierząt w domu w okresie jesienno zimowym. Jeżeli wyczyścimy łapy i sierść zaraz po spacerze, pozwoli to nam zachować czystość zarówno naszego pupila jak i mieszkania. Regularna pielęgnacja, używanie odpowiednich szamponów oraz częste szczotkowanie pozwolą zredukować ilość wypadającej sierści i zadbać o zdrowie domowników. Częste wietrzenie mieszkania i filtrowanie powietrza za pomocą odkurzacza firmy MPM, pozwolą nie tylko ograniczyć bałagan w domu, ale również zapewnią dodatkową ochronę zdrowia naszych najbliższych... również tych czworonożnych.

blog comments powered by Disqus
Gdy pogoda schodzi na psy...