PODPOWIEDZI:

Ile Ukradli Hakerzy w 2017 Roku? Kwota Przeraża, a Będzie Gorzej

Ile Ukradli Hakerzy w 2017 Roku? Kwota Przeraża, a Będzie Gorzej

Cyberprzestępstwa rozwijają się wciąż bardzo szybko. Druzgocące są dane, które pokazują ile hakerzy ukradli pieniędzy w 2017 roku.

172 miliardy dolarów

Tak, nie miliony a miliardy. 172 mld dolców - według statystyk właśnie taka kwota została łącznie skradziona przez hakerów w 2017. Ofiarami są zazwyczaj szarzy ludzie, którzy nie dbają o bezpieczeństwo np. swojego konta bankowego.

Nowa moda z USA - Gdzie jest granica głupoty? >>>

Wiele osób padło ofiarą hakerów

Jeżeli zastanawiacie się jak te 172 mld $ rozkłada się na liczbę okradzionych osób, to było ich 978 milionów. Zamieszkiwali łącznie 20 państw. Jak widać, ofiarą cyberprzestępstwa może być każdy.

Jak nie dać się okraść?

Na to pytanie odpowiedzi są stosunkowo łatwe. Jak dla mnie, odnoszą się przecież do absolutnych podstaw, z którymi jednak wciąż sporo osób ma problem.

Przede wszystkim hasło - nie może być wszędzie takie same i zbyt łatwe do odgadnięcia. Druga sprawa to klikanie w podejrzane maile i linki - hakerzy wymyślają wciąż nowe sposoby, żebyśmy zostali skutecznie zmanipulowani i kliknęli w podejrzany link. Pozostaje też kwestia zgubienia portfela z kartą płatniczą - w takim przypadku trzeba ją jak najszybciej zablokować.

Hakerzy na stronie OnePlus? >>>

Będzie jeszcze gorzej

Specjaliści prognozują, że rok 2018 będzie jeszcze gorszy i hakerzy ukradną więcej, bo nawet ponad 200 miliardów dolarów. Życzę Wam, żebyście nie byli w gronie okradzionych i odpowiednio dbali o swoje konta bankowe.

blog comments powered by Disqus
Ile Ukradli Hakerzy w 2017 Roku? Kwota Przeraża, a Będzie Gorzej