PODPOWIEDZI:

Oczyszczacze Powietrza Sharp KC-G – Premiera Nowej Generacji Oczyszczaczy

Oczyszczacze Powietrza Sharp KC-G – Premiera Nowej Generacji Oczyszczaczy

W lutym 2018 roku na rynku pojawiła się nowa generacja oczyszczaczy powietrza renomowanej marki Sharp - będącej liderem w tworzeniu najwyższej jakości sprzętu tego typu. Sharp to firma założona w Japonii, mogąca poszczycić się ponad stuletnią historią. Powszechnie uznawana jest za jednego z największych producentów elektroniki użytkowej. W 2000 roku otworzono polski oddział firmy, który od tego czasu prężnie się rozwija.

Oczyszczacze powietrza na miarę oczekiwań wymagających konsumentów

Nowoczesne oczyszczacze powietrza marki Sharp cieszą się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W lipcu 2017 roku miała miejsce polska premiera oczyszczaczy linii KCD, która doczekała się wielu zwolenników. Sekretem sukcesu firmy Sharp jest stałe udoskonalanie swoich produktów, dlatego pojawienie się nowych, jeszcze bardziej zaawansowanych oczyszczaczy było jedynie kwestią czasu. Obecnie na rynek wchodzi nowa generacja urządzeń - KC-G, która bazuje na linii KC-D, jednak pod wieloma względami udoskonalona. Najnowsze modele to:

Jakie zmiany pojawiły się w oczyszczaczach serii KC-G?

Pierwszą zmianą w linii KC-G jest design. Nowe oczyszczacze podobnie jak poprzednicy charakteryzują się elegancką, minimalistyczną stylistyką. Jednak seria KC-G jest wyraźnie lżejsza. Producent zmodyfikował kształt wyświetlacza, a także zdecydował się ozdobić go srebrnymi, matowymi wstawkami. Praktycznymi zmianami są kółka (posiadające blokadę) i uchwyt, które są niezwykle pomocne w transporcie urządzenia.

KC-G60E

Wylot powietrza z przodu oczyszczacza jest automatycznie zamykany, dodatkowo twórcy zdecydowali się go podświetlić. W nowej serii istnieje możliwość ręcznego ustawiania kąta nachylenia przedniego wylotu powietrza, a zasięg tych zmian to dwadzieścia stopni w górę lub dół. Co ciekawe wyświetlacz i podświetlenie przedniego wylotu powietrza automatycznie włączają się i wyłączają w zależności od stopnia oświetlenia pomieszczenia. Bardzo korzystną w porównaniu do poprzednich linii zmianą jest umożliwienie wyjęcia tylnej szuflady, co umożliwia komfortowe jej czyszczenie.

KCG40W żaluzje

Zmodyfikowano również informacje dostępne na wyświetlaczu. Obecnie użytkownik może dowiedzieć się z niego o temperaturze, poziome wilgotności powietrza w pomieszczeniu, a także sprawdzić zużycie energii. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest automatyczny restart urządzenia w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Zastosowanie nowych czujników

Wysoka skuteczność oczyszczaczy powietrza z linii KC-G jest możliwa dzięki zastosowaniu precyzyjnych czujników. W przypadku modeli  KC G40EUW i  KC G40EUH mamy do czynienia z pięcioma czujnikami - pyłów PM 2.5, kurzu, wilgoci, temperatury i światła. Natomiast urządzenia

Sharp KC G50EUW i  Sharp KC G60EUW zostały dodatkowo wzbogacone w czujniki ruchu i zapachu.

KCG60W czujniki

Na szczególną uwagę zasługuje czujnik pyłów PM 2.5. Ze względu na swoją wielkość są one bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Pyły te stanowią podstawowy i jednocześnie najgroźniejszy składnik smogu. Bez problemu przedostają się one do naszych płuc, a stamtąd trafiają do krwi powodując wiele poważnych schorzeń. Nowoczesne oczyszczacze są w stanie precyzyjnie oszacować stężenie pyłów PM 2.5 w powietrzu, a następnie dostosować swoją pracę tak, żeby jak najszybciej wyeliminować te zanieczyszczenia.

Najbardziej zaawansowane modele z nowej serii Sharp KC G50EUW i KC G60EUW zostały wyposażone w funkcję Inteligent Mode, która umożliwia sprawne monitorowanie stanu powietrza w pomieszczeniu. Na podstawie danych zebranych przez wszystkie czujniki dokonywana jest ocena jakości powietrza w 7-stopniowej skali.

Cztery poziomy pracy manualnej

Choć oczyszczacze powietrza linii KC-G wyjątkowo sprawnie działają w trybie automatycznym, producent pozwala nam na ręczną zmianę ustawień. Do wyboru mamy cztery tryby pracy manualnej:

  • LOW,
  • MED,
  • MAX,
  • a także SLEEP.

W trybie SLEEP oczyszczacz powietrza działa najciszej, dzięki czemu nie zakłóca odpoczynku domowników. Prędkość wentylatora będzie zmieniała się na bieżąco w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza w sypialni. Jako, że najwyższą jakość snu osiągamy jedynie w zacienionych pomieszczeniach, w trybie Sleep ekran przedni, monitor czystości i lampa wylotu powietrza są automatycznie wyłączane.

Plasmacluster spot, czyli błyskawiczne usuwanie przykrych zapachów

Ciekawą innowacją wprowadzoną w serii oczyszczaczy KC-G jest Plasmacluster spot. Polega ona na tym, że urządzenie emituje bardzo dużą ilość jonów, co pozwala na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, a także wirusów i bakterii z tkanin. Dzięki tej funkcji można oczyścić meble, dywany, poduszki, a nawet obuwie i odzież sportową.

plasmacluster spot sharp

Jeszcze bardziej efektywna filtracja

Zadaniem urządzeń z serii KC-G jest przede wszystkim jak najlepsze i jak najszybsze oczyszczanie powietrza, dlatego producent zdecydował się wyposażyć je w najnowszej generacji filtry. W najnowszych modelach ulepszono filtr wstępny, który jest w stanie wychwytywać zanieczyszczenia o wielkości nawet 240 mikronów. Jak już wspomnieliśmy ulepszony został również filtr nawilżacza, który w nowej serii zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić. Co ważne zbiornik wody został powiększony, dzięki czemu urządzenia umożliwiają sprawne nawilżanie powietrza nawet przez całą noc.

Zabezpieczenie przed nadmierną wilgocią

Nowoczesne oczyszczacze powietrza kontrolują również stopień jego nawilżenia. W sytuacji, kiedy wilgotność przekracza osiemdziesiąt procent urządzenia zaczynają bardzo intensywnie emitować jony Plasmacluster, co chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. Co bardzo ważne – funkcja ta uruchomi się jedynie wówczas, kiedy w pomieszczeniu będzie jasno. Oczyszczacz w takim trybie pracuje głośniej, dlatego, żeby nie zakłócać snu domowników czeka na nadejście dnia. W serii KC-D funkcja ta również jest dostępna, jednak została wyodrębniona  jako Auto Advanced. W linii KC-G należy ona do trybu automatycznego.

Cicha praca i niski pobór energii

Urządzenia serii KC-G są przystosowane do użytku domowego, dlatego producent dołożył wszelkich starań, żeby jeszcze bardziej je wyciszyć. Obecnie głośność oczyszczaczy na najniższych obrotach nie przekracza 19 dB, co sprawia, że ich praca jest praktycznie niezauważalna. Bardzo istotną cechą jest również niski pobór mocy. Urządzenia marki Sharp pobierają minimalną ilość prądu, co pozytywnie wpływa na koszty ich utrzymania. Jest to szczególnie ważne, gdyż zazwyczaj pracują one przez całą dobę.

Co pozostało z serii KC-D?

Najnowsza linia oczyszczaczy powietrza w dużej mierze bazuje na swoich poprzednikach KC-D. Funkcją, z której producent nie zrezygnował jest Timer umożliwiający zaprogramowanie czasu pracy urządzenia. W niezmienionej postaci pozostały filtr węgla aktywnego, tryb pollen, Clean Ion Shower, czy blokada rodzicielska.

Oczyszczacze Sharp KC-G – gwarancja satysfakcji

Innowacyjne oczyszczacze Sharp z serii KC-G to obecnie najlepsze na rynku produkty dbające o kondycję powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Łączą one w sobie nie tylko funkcję oczyszczania, ale są wzbogacone również o wysokiej klasy jonizatory i nawilżacze, które zapewniają najwyższej jakości powietrze. Zastosowanie wielu użytecznych, ciekawych funkcji łączy się tu z wyjątkowo cichą pracą i niskim poborem prądu, co jest najlepszym dowodem profesjonalizmu twórców urządzeń marki Sharp. Wśród produktów z serii KC-G znajdziemy takie, które idealnie sprawdzą się do użytku domowego. W przypadku modelu Sharp KC G60EUW, który przystosowany jest do oczyszczania powietrza na dużych powierzchniach możliwe jest zastosowanie w przedszkolach i innych instytucjach użyteczności publicznej.

Zakup u autoryzowanego dystrybutora – dlaczego warto?

Osoby zainteresowane oczyszczaczami powietrza marki Sharp zachęcamy do zakupu u autoryzowanego dystrybutora. Firma GoodAIR dysponuje specjalistyczną wiedzą na temat sprzedawanych przez siebie produktów, co pozwala na udzielenie fachowych porad Klientom. Oferujemy 24-miesięczną gwarancję na nasze produkty, niezależnie od tego, czy zakupu dokonuje osoba prywatna, czy też firma. Jako jedni z nielicznych mamy dostęp do najnowszych urządzeń marki Sharp. Skorzystanie z usług polskiego dystrybutora to również obsługa po-sprzedażowa. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy problemów ze sprzętem, Klient zawsze może do nas zadzwonić i uzyskać potrzebne informacje. Dodatkowo jesteśmy użytkownikami oczyszczaczy powietrza marki Sharp, dlatego chętnie dzielimy się  praktycznymi wskazówkami jak korzystać z urządzeń.

Goodair - oczyszczacze powietrza Wrocławsharp

blog comments powered by Disqus
Oczyszczacze Powietrza Sharp KC-G – Premiera Nowej Generacji Oczyszczaczy