PODPOWIEDZI:

Sztuczna Inteligencja Będzie Zwalczać Propagandę ISIS

Sztuczna Inteligencja Będzie Zwalczać Propagandę ISIS

Być może brzmi to trochę dziwnie, ale tak - stworzone zostało AI do zwalczania propagandy ISIS. To rzeczywiście może dać dobre efekty.

Problem w tym, że ISIS coraz częściej wykorzystuje sieć internetową, by rekrutować nowych żołnierzy. Robi to w takim stopniu, że na miejsce skasowanego konta gdzieś w mediach społecznościowych, pojawia się kilka nowych.

Czytaj także: Szalony fan chciał zabić YouTuberów! >>>

Samozwańcze Państwo Islamskie bardzo dobrze odnajduje się w nowych technologiach oraz Internecie i umie wykorzystać jego potencjał. Jest jednak promyk nadziei, że propaganda ISIS będzie szybciej wykrywana i kasowana.

Brytyjska firma ASI Data Science wymyśliła sprytny i podobno niesamowicie skuteczny algorytm uczenia maszynowego. Według pogłosek, wykrywa on propagandę ISIS z 99% skutecznością.

Trzeba jednocześnie wspomnieć, że ta sztuczna inteligencja jedynie wykrywa, a nie kasuje podejrzane treści. Ostateczna decyzja - czy coś skasować czy nie - należy do człowieka, który dzięki AI będzie miał podsyłane prawdopodobne treści od ISIS. Oby udawało się kasować więcej tego dziadostwa.

blog comments powered by Disqus
Sztuczna Inteligencja Będzie Zwalczać Propagandę ISIS