PODPOWIEDZI:

Każda Osoba na Świecie Może Włamać się do Twojego iPhone'a!

Szybki spis treści:
Każda Osoba na Świecie Może Włamać się do Twojego iPhone'a!

Jeśli na co dzień korzystacie z urządzeń firmy Apple, to musicie uważać - jesteście bardzo podatni na prosty atak, który uniemożliwi Wam korzystanie z telefonu. Sam tego doświadczyłem, a mój iPhone był bezużyteczny przez całą noc!

Poważna luka w iOS 11.2!

W urządzeniach z systemem iOS znajduje się bardzo poważny bug. Jeden znak może całkowicie odciąć Was od korzystania z telefonu! W najlepszym wypadku stracicie możliwość wejścia do komunikatorów. Sprytnie zastosowany może spowodować ciągłe resetowanie telefonu - tak było w moim przypadku. Zabójczy znak zapisany w nazwie konwersacji w Messengerze sprawił, że telefon resetował się dopóki nie otrzymałem wiadomości tekstowej od innej osoby. Skandal.

Ten jeden znak może skutecznie popsuć Wam dzień.

Jestem w szoku. Ciężko mi uwierzyć w to, że gigant technologiczny - Apple - dopuściło do tak poważnej luki w swoim systemie. Ba! O tym problemie słyszałem jeszcze w 2017 roku, a jak sam się przekonałem, nic z tym nie zrobiono. Ten bug został zauważony przez pewien włoski blog technologiczny. Jak się okazało, każda osoba może w prosty sposób pozbawić Was dostępu do telefonu - przy pomocy języka Telugu. Jeden symbol z tego języka powoduje, że urządzenia Apple resetują się, blokuje się dostęp do komunikatorów. Jedynym ratunkiem jest nowa wiadomość w danej konwersacji i pośpieszne skasowanie całego wątku.

Tak zachowuje się zaatakowany telefon.

Bug może zablokować dostęp do większości aplikacji, takich jak: iMessage, Slack, Facebook Messenger, WhatsApp, Gmail, Outlook, Safari czy Messages na komputerach Apple.

Mam nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany.

Apple jest świadome tego błędu, jednak aktualizacji dalej nie widać. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że bug szybko stanie się obiektem złośliwości i żartów, a użytkownicy urządzeń Apple mogą stracić kontrolę nad sprzętem w ważnych momentach w ciągu dnia.

blog comments powered by Disqus
Każda Osoba na Świecie Może Włamać się do Twojego iPhone'a!