PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki wybrać Smartfon? Poradnik

Każda Osoba na Świecie Może Włamać się do Twojego iPhone'a!

Szybki spis treści
Każda Osoba na Świecie Może Włamać się do Twojego iPhone'a!

Jeśli na co dzień korzystacie z urządzeń firmy Apple, to musicie uważać - jesteście bardzo podatni na prosty atak, który uniemożliwi Wam korzystanie z telefonu. Sam tego doświadczyłem, a mój iPhone był bezużyteczny przez całą noc!

Poważna luka w iOS 11.2!

W urządzeniach z systemem iOS znajduje się bardzo poważny bug. Jeden znak może całkowicie odciąć Was od korzystania z telefonu! W najlepszym wypadku stracicie możliwość wejścia do komunikatorów. Sprytnie zastosowany może spowodować ciągłe resetowanie telefonu - tak było w moim przypadku. Zabójczy znak zapisany w nazwie konwersacji w Messengerze sprawił, że telefon resetował się dopóki nie otrzymałem wiadomości tekstowej od innej osoby. Skandal.

Ten jeden znak może skutecznie popsuć Wam dzień.

Jestem w szoku. Ciężko mi uwierzyć w to, że gigant technologiczny - Apple - dopuściło do tak poważnej luki w swoim systemie. Ba! O tym problemie słyszałem jeszcze w 2017 roku, a jak sam się przekonałem, nic z tym nie zrobiono. Ten bug został zauważony przez pewien włoski blog technologiczny. Jak się okazało, każda osoba może w prosty sposób pozbawić Was dostępu do telefonu - przy pomocy języka Telugu. Jeden symbol z tego języka powoduje, że urządzenia Apple resetują się, blokuje się dostęp do komunikatorów. Jedynym ratunkiem jest nowa wiadomość w danej konwersacji i pośpieszne skasowanie całego wątku.

Tak zachowuje się zaatakowany telefon.

Bug może zablokować dostęp do większości aplikacji, takich jak: iMessage, Slack, Facebook Messenger, WhatsApp, Gmail, Outlook, Safari czy Messages na komputerach Apple.

Mam nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany.

Apple jest świadome tego błędu, jednak aktualizacji dalej nie widać. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że bug szybko stanie się obiektem złośliwości i żartów, a użytkownicy urządzeń Apple mogą stracić kontrolę nad sprzętem w ważnych momentach w ciągu dnia.

blog comments powered by Disqus
Każda Osoba na Świecie Może Włamać się do Twojego iPhone'a!
Autor: Szymon Szott