PODPOWIEDZI:

Tesla S w roli polskiej taksówki

Tesla S w roli polskiej taksówki

Tesla S to bez wątpienia świetny samochód elektryczny. Zastosowań może mieć sporo, a okazuje się, że w Warszawie pełni rolę taksówki!

Tesla S wyjechała na ulice Warszawy jako taksówka

Tesla S jako taksówka? To już rzeczywistość! W Warszawie wyjechała dziś pierwsza Tesla pełniąca rolę taksówki. Jest to dość wyraźny sygnał, że polscy taksówkarze i w ogóle firmy transportowe widzą duży potencjał w elektrycznych samochodach.

Firma iTaxi jest póki co odpowiedzialna za wprowadzenie do swojej floty Tesli S. Oczywiście pojazdów elektrycznych pełniących rolę taksówki jest w naszym kraju sporo więcej - np. Nissany Leaf w firmie Electric Taxi.

Przeczytaj też: Elektryczny samochód za grosze!

Przyszłość elektrycznych taksówek w Polsce

Niestety do większych flot tego typu samochodów potrzebna jest też odpowiednia infrastruktura, w tym sieć ładowarek, których nie ma zbyt wiele nawet w Warszawie.

tesla s czarna

Wprowadzenie większej ilości Tesli S jest, jak pewnie się domyślacie, sporą inwestycją. Przydałaby się w tym aspekcie pomoc od rządu.

Ambitne plany firmy iTaxi

iTaxi w ciągu najbliższych 6-8 lat planuje zamienić wszystkie swoje auta na elektryczne. Ma ich aktualnie... 10 tysięcy!

To jeszcze nie wszystko. iTaxi chce nawet stworzyć własną sieć ogólnodostępnych ładowarek dla samochodów elektrycznych. Ambitne plany, oby się udało.

blog comments powered by Disqus
Tesla S w roli polskiej taksówki