PODPOWIEDZI:

Hammer Energy wolny od wirusów!

Hammer Energy wolny od wirusów!

Firma myPhone wystosowała oficjalne oświadczenie ws. rzekomo zainfekowanego oprogramowania modelu Hammer Energy! Czy smartfon rzeczywiście jest zawirusowany? Sprawdźmy to!

Niezwykle rzadko się zdarza by system instalowany przez samego producenta urządzenia, był przypadkiem zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Pech chciał, że taka sytuacja zdarzyła się na naszym rodzimym podwórku, bowiem sprawa ta dotyczy smartfona Hammer Energy. Co ciekawe, premiera tej słuchawki odbyła się w 2016 i to właśnie od tego czasu, klienci mieli zmagać się z tymże problemem, aż do przełomu roku 2016 i 2017.

Hammer Energy

Interesuje Cię Hammer Energy? Sprawdź Koniecznie Nasz Test>>>

Niebywałe, że świeżo zakupiony model może zagrozić bezpieczeństwu naszych danych, poprzez zainfekowane oprogramowanie. Jako redakcja, nie jesteśmy w stanie podać dokładnych szczegółów, ale Android 6.0 preinstalowany w Hammerze Energy był (rzekomo) "wzbogacony" w wirus o nazwie: "Android.Triada.231'. Potencjalny hacker mógłby wykorzystać owego wirusa i zdalnie uruchomić wybraną przez siebie aplikację. Tak prostym sposobem ktoś może przejąć nasze prywatne maile lub co gorsza, otrzymać dostęp do naszego konta bankowego!

myPhone

Co w tej sprawie mówi mPTech? Wg oficjalnej wypowiedzi przedstawiciela firmy, problem został zażegnany niedługo po pojawieniu się zgłoszeń od klientów marki. Jak się finalnie okazało, zgłoszeń nie było tak wiele. Nasz rodzimy producent wypuścił specjalną łatkę poprzez OTA i w ten magiczny sposób, problem miał już więcej się nie pojawić. Pomimo tego, w internecie wciąż krążyły pogłoski o stale zawirusowanym Hammerze Energy, a dowodem na to jest lista przedstawiona przez firmę antywirusową Dr. Web.

myPhone Hammer Energy

Kto w tym przypadku ma rację? Osobiście stawiałbym na MPTech'a gdyż firma nie mogłaby okłamywać nas w tzw. "żywe oczy", nie zdając sobie z powagi sytuacji i ewentualnych, późniejszych konsekwencji. Pytanie, dlaczego Hammer Energy wciąż widnieje na czarnej liście? Czyżby Dr.Web nie dokonał aktualizacji czy też korekty? Tego póki co nie wiemy. Mimo wszystko, można jeszcze wspomnieć o Kiano Elegance 5.1, który na owej liście również się znalazł. Zapraszam do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Hammer Energy wolny od wirusów!