PODPOWIEDZI:

Uber niewinny - Autonomiczne Volvo nie zawiniło

Uber niewinny - Autonomiczne Volvo nie zawiniło

Mamy nowe informacje, które dotyczą tragicznego wypadku, w którym autonomiczny samochód Ubera zabił rowerzystkę. Najprawdopodobniej, to z winy rowerzystki doszło do tej tragedii.

Wczoraj pisałem dla Was o tragicznym zajściu, w którym autonomiczne Volvo XC90 od Ubera śmiertelnie potrąciło rowerzystkę. Zajście to wywołało dużą dyskusję. Dziś mam dla Was sporo nowych informacji na ten temat.

Wychodzi na to, że ani samochód, ani kierowca nie mieli szans na reakcję, gdyż rowerzystka zbyt szybko i gwałtownie wtargnęła na drogę, tuż pod nadjeżdżający samochód. Potwierdzają to nagrania z miejskiego monitoringu, a także wideorejestratora samochodowego, który znajduje się w każdym testowanym aucie autonomicznym Ubera.

"To widać wyraźnie. Bardzo trudno byłoby uniknąć tego wypadku w jakimkolwiek trybie jazdy (autonomicznym lub manualnym). Piesza wyszła z głębokiego cienia, prosto na jezdnię" - powiedziała Sylvia Moir, szefowa policji w Tempe.

Patrząc na komentarze na FB pod postem z wczorajszym newsem, większość z Was miała rację. Było bowiem sporo przypuszczeń, że wypadek był spowodowany nieuwagą i brakiem wyobraźni rowerzystki.

Były również komentarze, że to zajście opóźni wprowadzenie autonomicznych pojazdów Ubera. Paradoksalnie, może być na odwrót. Informacje uzyskane z tego wypadku trafią do wielu firm zajmujących się autonomicznymi pojazdami, dzięki czemu będą mogły one pracować nad jeszcze lepszymi zabezpieczeniami.

Źródło: abc15

blog comments powered by Disqus
Uber niewinny - Autonomiczne Volvo nie zawiniło