PODPOWIEDZI:

Do sprzedaży weszły nowe monitory ASUS, które wyświetlają hologramy!

Do sprzedaży weszły nowe monitory ASUS, które wyświetlają hologramy!

Dobra informacja dla wymagającego gracza - ASUS wprowadza na rynek dwa nowe monitory, które imponują rozmiarami, zakrzywieniem matrycy oraz częstotliwością odświeżania. Co więcej, monitory wyświetlają hologramy!

ASUS zaprezentował dwa nowe urządzenia, które wprowadza do sprzedaży w Polsce. Mowa tu o monitorach ASUS ROG Strix XG32VQ oraz ASUS ROG Strix XG35VQ. Oba modele charakteryzują się naprawdę imponującymi rozmiarami, posiadają zakrzywioną matrycę i masę funkcji, którymi nie pogardzi szanujący się gamer. Co nowego proponuje marka? Czy przyjdzie nam “sprzedać nerkę”?

Urządzenia prezentują się naprawdę znakomicie.

Oba monitory to bardzo zaawansowane technologicznie konstrukcje. Posiadają matrycę o zakrzywieniu 1800R, co ma gwarantować, że widoczność każdej części ekranu będzie identyczna. Taki poziom zakrzywienia nie wpływa negatywnie na zniekształcenia czy różnice kolorów. Co więcej, monitory pokrywają 125% przestrzeni barwnej sRGB, co czyni je bardzo realistycznymi.

Zakrzywienie matrycy jest na tyle duże, że obraz zdaje się nas otaczać.

Model ROG Strix XG35VQ wyświetla obraz o proporcjach 21:9, a jego rozdzielczość to UWQHD (3440 x 1440 pikseli) i 100 Hz odświeżania. Oznacza to, że powierzchnia rozgrywki jest aż o 35% większa niż na monitorze WQHD. ROG Strix XG32VG to natomiast 144 Hz odświeżania i wspomniana rozdzielczość WQHD (2560 x 1440). Jak większość modeli gamingowych, znajdziemy tutaj szereg funkcji poprawiających obraz i chroniących wzrok - m.in. Adaptive-Sync czy ASUS Extreme Low Motion Blur.

Adaptive-Sync to tylko jedna z wielu technologi dostępnych w monitorach ASUS.

Ważnym elementem budowy tych monitorów jest ich zintegrowana technologia oświetlenia - ASUS Aura Sync. Po podłączeniu monitorów do innych urządzeń Aura nastąpi szybka synchronizacja, efekty oświetleniowe staną się spójne. Dodatkowo otrzymujecie ekskluzywną funkcję - projekcję spersonalizowanego znaku świetlnego. Fajny bajer, jednak nie posiada większego zastosowania.

ASUS promuje monitory grą Assassin's Creed Origins.

Monitory są już dostępne w sprzedaży. ROG Strix XG32VQ znajdziecie w ofercie Morele.net w cenie 2699,00 PLN. Warto zainteresować się kupnem, ponieważ do monitora dorzucana jest myszka ASUS Cerberus w gratisie. Model XG35VQ, jak na razie, znajduje się tylko i wyłącznie w sklepach RTV Euro AGD w cenie 3899,00 PLN.

blog comments powered by Disqus
Do sprzedaży weszły nowe monitory ASUS, które wyświetlają hologramy!