PODPOWIEDZI:

Lark FreeBird 70.0 – kompan w podróży

Lark FreeBird 70.0 – kompan w podróży

Jeszcze kilka lat temu systemy nawigacji satelitarnej w samochodach pozostawały raczej w sferze marzeń. Dzisiaj, dzięki znacznym obniżkom cen oraz różnorodnej ofercie, mało który kierowca może sobie wyobrazić wyprawę w dłuższą trasę bez tego przydatnego gadżetu. Nawigacja Lark FreeBird 70.0 to jeden z najnowszych modeli wprowadzanych na nasz rynek.

Lark Polska poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnej nawigacji. Najnowszy model to FreeBird 70.0, który wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 7 cali i wyświetlający obraz w rozdzielczości 800x480 pikseli. Jako systemu nawigacyjnego użyto LarkMap, bazującego na mapach Copernicus obejmujących blisko 500 000 km dróg z numeracją (praktycznie wszystkie przejezdne drogi w Polsce). Ponadto do dyspozycji użytkowników oddano bazę danych zawierająca około 53 tys. miejscowości, 2,2 mln punktów adresowych, ponad 2200 dokładnych planów miast i miasteczek oraz blisko 100 000 aktualnych, sprawdzonych i użytecznych obiektów POI (urzędy, centra handlowe, hotele, banki, bankomaty, stacje benzynowe czy atrakcje turystyczne). Oprogramowanie pozwala także na dodawanie własnych punktów POI oraz ich eksportowanie i importowanie. Nie mogło również zabraknąć informacji o radarach i niebezpiecznych miejscach na drodze, o których ostrzega komunikat głosowy.

FreeBird 70_2

Po zakupie urządzenia z LarkMap użytkownik ma prawo do jednej, bezpłatnej aktualizacji mapy (po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie www.larkmaps.pl). Każda kolejna aktualizacja to niestety już wydatek w kwocie 9,76 zł (z VAT). Na szczęście producent umożliwia dokonanie płatności za aktualizację na wiele sposobów, w tym także za pomocą SMS.

Warto dodać, że Lark FreeBird 70.0 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE 5.0 Core, co pozwala na korzystanie z dowolnych systemów nawigacyjnych. Wystarczy wybrać dodatkowe mapy, kupić je i zainstalować w urządzeniu (na dodatkowej karcie pamięci). Dzięki temu użytkownik ma otwartą drogę do korzystania z nawet bardzo specjalistycznych aplikacji, o ile tylko są one kompatybilne z systemem.

FreeBird 70_1

Oprócz funkcji typowo nawigacyjnych najnowszy Lark umożliwia przeglądania e-booków oraz odtwarzanie plików multimedialnych (WMV, WMA i JPG). Ponadto FreeBird 70.0 pozwala na korzystanie z wbudowanego transmitera FM, dzięki któremu możemy urządzenie zsynchronizować z samochodowym zestawem audio.

Według producenta szybkie i bezproblemowe działania Lark FreeBird 70.0 ma zapewnić procesor MTKMT3351 taktowany zegarem 468 MHz oraz 128 MB pamięci RAM. Zaś do przechowywania map i danych służy 1 GB wbudowanej pamięci falsh, który można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD (wbudowany czytnik).

FreeBird 70_3

Sugerowana cena detaliczna Lark FreeBird 70.0 to 499 zł (z VAT). W komplecie użytkownik dostaje urządzenie z systemem nawigacyjnym LarkMap (mapa Polski), uchwyt do mocowania w samochodzie, zasilacz samochodowy (do gniazda zapalniczki) i rysik.

blog comments powered by Disqus
Lark FreeBird 70.0 – kompan w podróży