PODPOWIEDZI:

iiyama zaprezentowała profesjonalne, wysoce odporne ekrany dotykowe

iiyama zaprezentowała profesjonalne, wysoce odporne ekrany dotykowe

iiyama sukcesywnie powiększa ofertę monitorów do zastosowań profesjonalnych. Po ostatniej serii typowo biurowej przyszedł czas na modele dotykowe. Urządzenia będą bardzo uniwersalne, a łatwość montażu zapewnia intuicyjny system listw.

Monitory dotykowe dla profesjonalistów

Japoński producent wprowadza do swojego katalogu cztery nowe urządzenia dotykowe. Są to monitory:

Produkty iiyama przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych, w szczególności do instalacji w miejscach użytku publicznego - showroomach, restauracjach czy kioskach multimedialnych. Z powodzeniem sprawą się również w przemyśle - np. jako ekrany kontrolne. Uniwersalność zastosowania zawdzięczają m.in. specjalnemu systemowi montażowemu, dzięki któremu ekrany mogą zostać zainstalowane w orientacji pionowej, poziomej lub face-up.

Seria nowych monitorów dotykowych to aż 4 urządzenia.

Nowe monitory dotykowe iiyama zostały wyposażone w złącza VGA, HDMI, DisplayPort oraz USB. Pracują z rozdzielczością od 1024x768 do 1920x1080 pikseli. Duży plus za sporą różnorodność, dzięki której każdy użytkownik wybierze coś dla siebie. Najciekawszym elementem urządzeń jest oczywiście sam ekran - został pozbawiony ramek, otoczony jest miękką gumową otuliną. Obsługuje aż 10 punktów dotyku, wykorzystuje przewodnictwo elektryczne. Dla mniej zorientowanych podpowiem, że technologia ta działa bardzo precyzyjnie, ponieważ w miejscu zetknięcia palca z ekranem zmienia się pojemność elektryczna. Co więcej, ekran wykryje nasz dotyk również w rękawiczce lateksowej.

Monitory przeznaczone zostały do biur, sklepów, restauracji czy przemysłu.

Warto również wspomnieć, że ekrany Frame PCAP 15 mają być wysoce odporne na uszkodzenia i zarysowania. Posiadają również normę IP65, która potwierdza ich odporność na działania wilgoci i kurzu. Producent chwali się, że jego nowe produkty przeszły test wytrzymałości 60950-1. Jeśli zastanawia Was co oznacza ten tajemniczy kryptonim, to śpieszę z wyjaśnieniem, że test ten polega na upuszczeniu półkilogramowej stalowej kuli na ekran z wysokości 1,3 metra. Wszystkie modele są już dostępne na naszym rynku i posiadają 36 miesięcy gwarancji.

blog comments powered by Disqus
iiyama zaprezentowała profesjonalne, wysoce odporne ekrany dotykowe