PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

iiyama zaprezentowała profesjonalne, wysoce odporne ekrany dotykowe

  • Dodano: 8 miesięcy, 3 tygodnie temu
  • Ocena: (2) (0)
iiyama zaprezentowała profesjonalne, wysoce odporne ekrany dotykowe

iiyama sukcesywnie powiększa ofertę monitorów do zastosowań profesjonalnych. Po ostatniej serii typowo biurowej przyszedł czas na modele dotykowe. Urządzenia będą bardzo uniwersalne, a łatwość montażu zapewnia intuicyjny system listw.

Monitory dotykowe dla profesjonalistów

Japoński producent wprowadza do swojego katalogu cztery nowe urządzenia dotykowe. Są to monitory:

Produkty iiyama przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych, w szczególności do instalacji w miejscach użytku publicznego - showroomach, restauracjach czy kioskach multimedialnych. Z powodzeniem sprawą się również w przemyśle - np. jako ekrany kontrolne. Uniwersalność zastosowania zawdzięczają m.in. specjalnemu systemowi montażowemu, dzięki któremu ekrany mogą zostać zainstalowane w orientacji pionowej, poziomej lub face-up.

Seria nowych monitorów dotykowych to aż 4 urządzenia.

Nowe monitory dotykowe iiyama zostały wyposażone w złącza VGA, HDMI, DisplayPort oraz USB. Pracują z rozdzielczością od 1024x768 do 1920x1080 pikseli. Duży plus za sporą różnorodność, dzięki której każdy użytkownik wybierze coś dla siebie. Najciekawszym elementem urządzeń jest oczywiście sam ekran - został pozbawiony ramek, otoczony jest miękką gumową otuliną. Obsługuje aż 10 punktów dotyku, wykorzystuje przewodnictwo elektryczne. Dla mniej zorientowanych podpowiem, że technologia ta działa bardzo precyzyjnie, ponieważ w miejscu zetknięcia palca z ekranem zmienia się pojemność elektryczna. Co więcej, ekran wykryje nasz dotyk również w rękawiczce lateksowej.

Monitory przeznaczone zostały do biur, sklepów, restauracji czy przemysłu.

Warto również wspomnieć, że ekrany Frame PCAP 15 mają być wysoce odporne na uszkodzenia i zarysowania. Posiadają również normę IP65, która potwierdza ich odporność na działania wilgoci i kurzu. Producent chwali się, że jego nowe produkty przeszły test wytrzymałości 60950-1. Jeśli zastanawia Was co oznacza ten tajemniczy kryptonim, to śpieszę z wyjaśnieniem, że test ten polega na upuszczeniu półkilogramowej stalowej kuli na ekran z wysokości 1,3 metra. Wszystkie modele są już dostępne na naszym rynku i posiadają 36 miesięcy gwarancji.

blog comments powered by Disqus
iiyama zaprezentowała profesjonalne, wysoce odporne ekrany dotykowe
Autor: Szymon Szott