PODPOWIEDZI:

Superkomputer NVIDII za prawie 400 tysięcy dolców!

Superkomputer NVIDII za prawie 400 tysięcy dolców!

Nvidia DGX-2 to superkomputer do zadań specjalnych, którego cena wynosi aż 399 000 dolarów. Czemu jest tak drogi i po co został stworzony? Szczegóły znajdziecie w poniższym newsie.

Nvidia DGX-2 to najnowszy superkomputer firmy Nvidia, który zastąpić ma model DGX-1. Dysponuje on mocą obliczeniową wynoszącą 2 PFLOPS w obliczeniach w zakresie technologii głębokiego uczenia.

Karty graficzne w spoko cenach >>>

Co znajdziemy w jego wnętrzu? Aż szesnaście GPU Tesla V100, które łącznie dają 512 GB pamięci HBM2. Jest także 1,5 TB pamięci RAM, dwa procesory Intel Xeon Platinum czy nośniki SSD, które zapewniają aż 20 TB, choć jest i opcja z 60 TB. Całość waży 159 kg. Trudno sobie wyobrazić taki sprzęt.

Nvidia DGX-2 schemat2

A co z zastosowaniem tego komputera? Pewnie niektórzy z Was już się domyślili, że chodzi głównie o badania nad sztuczną inteligencją. Podejrzewam, że na tak wydajnym komputerze Nvidia zarobi fortunę, gdyż na rynku profesjonalnym związanym jeszcze z AI, inwestowane są miliardy dolarów. Wiele firm i korporacji będzie chciało wzbogacić swoje prace nad sztuczną inteligencją dzięki nowemu superkomputerowi. 

Jak wiecie z tytułu tego newsa, Nvidia DGX-2 kosztować ma prawie 400 tysięcy dolarów, a dokładniej 399 000 "zielonych". Pojawi się na rynku w trzecim kwartale tego roku. 

Źródło: anadtech

blog comments powered by Disqus
Superkomputer NVIDII za prawie 400 tysięcy dolców!