PODPOWIEDZI:

Xiaomi poluje na GoPro - Umarł król, niech żyje król

Xiaomi poluje na GoPro - Umarł król, niech żyje król

Rynek kamer sportowych jest coraz szerszy - również w kwestii ich producentów. Cierpi na tym GoPro. Do bankructwa jeszcze może daleko, ale akcje firmy mocno spadają. W sieci pojawiły się informacje, że zakupem GoPro zainteresowane jest Xiaomi.

Xiaomi to już prawdziwy gigant, który działa na wielu rynkach - nie tylko smartfonów. Plusem urządzeń tej marki jest bez wątpienia atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Dzięki temu w ich ofercie możemy znaleźć przystępne cenowo telewizory, opłacalne smartfony, tanie kamerki sportowe czy wiele innych urządzeń.

Właśnie o kamerkach sportowych mowa w tym newsie. Jaka firma najbardziej się z nimi kojarzy? Z pewnością GoPro. Musicie jednak wiedzieć, że ceny akcji tej firmy spadły w tym roku o 36%!

Co jest tego powodem? Przede wszystkim większa konkurencja i sporo budżetowych kamerek, które cieszą się coraz to większą popularnością. Swoją cegiełkę dołożyło więc Xiaomi, które w swojej ofercie ma przecież kilka ciekawych modeli, jak np. Xiaoyi XIAOMI Yi Action YDXJ01XY czy Xiaoyi Yi Action 4K+.

W sieci pojawiły się informacje, że chiński gigant chce wykupić GoPro, któremu taka sytuacja... bardzo pasuje. Jest jednak mało prawdopodobne, że Xiaomi zdecyduje się na to już teraz. Zapewne poczeka aż akcje GoPro pójdą jeszcze bardziej w dół, by zapłacić po prostu mniej.

blog comments powered by Disqus
Xiaomi poluje na GoPro - Umarł król, niech żyje król