PODPOWIEDZI:

Blockchain - Nowy system wysyłkowy Samsunga?

Blockchain - Nowy system wysyłkowy Samsunga?

Technologia Blockchain jest coraz bardziej rozpowszechnioną metodą realizowania transakcji. Czy Samsung wykorzysta jej potencjał i sprawi, że ichniejsze smartfony będą szybciej dostarczane? Zapraszam do lektury!

Zapewne coś Wam mówi taki termin jak "kryptowaluta". W wielkim skrócie jest to wirtualna waluta, której "kopanie" stało się ostatnimi czasy bardzo modne, gdyż można w dość szybkim tempie zarobić nieco gotówki... jak również dużo jej stracić. Co bardzo ciekawe, system "kryptowalut" opiera się właśnie na technologii "blockchain". Czym dokładnie ona jest?

Czy Bitcoin To Dobra Inwestycja? Oto Wady i Zalety>>>

Blockchains

Niepoinformowanym powiem, iż jest to (najprościej mówiąc) łańcuch bloków, który służy do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie. Ponadto, technologia ta opiera się na sieci "peer-to-peer" bez centralnych komputerów, systemów zarządzających oraz elementów weryfikujących transakcje. Właśnie takiej metodologii ma zamiar użyć koreański gigant technologiczny.

Technologia Blockchain

Czemu to ma służyć?Samsung pragnie śledzić wszystkie swoje przesyłki z calutkiego globu. Wg oficjalnych danych, koszt przesyłki będzie mógł zostać obniżony aż do 20%. Wykorzystanie tegoż rozwiązania przyczyni się również do skrócenia czasu potrzebnego do dostarczenia paczki z punktu A do punktu B. Czyż to nie brzmi cudownie, a nawet dość abstrakcyjnie?

Peer-To-Peer

Widzimy, że gigant z Korei Południowej stara się za wszelką cenę, w pewien sposób prześcignąć konkurencję. To dobrze. Chyba nikt z nas nie lubi nieludzkiego monopolu, a woli patrzeć na firmy, które stale konkurują i próbują przekonać nas do siebie, poprzez inne aspekty swoich nowoczesnych i nowatorskich usług. Pytanie teraz brzmi, kiedy owe novum wysyłkowe zostanie wcielone w życie? Tego w tej chwili nikt nie jest w stanie powiedzieć. Pozostaje tylko czekać cierpliwie na kolejne wzmianki w tym temacie. Chcielibyście by Samsung wprowadził nowe rozwiązanie przy okazji premiery kolejnego flagowca, czy może nieco wcześniej? Pochwalicie się swoimi dokonaniami w temacie kryptowalut? Zapraszam serdecznie do dyskusji!

blog comments powered by Disqus
Blockchain - Nowy system wysyłkowy Samsunga?