PODPOWIEDZI:

Cienie walczą o japońskie singielki

Cienie walczą o japońskie singielki

Pewne przedsiębiorstwo, które jest liderem na japońskim rynku nieruchomości, wyszło z ciekawą inicjatywą. Trwają właśnie prace nad urządzeniem zaprojektowanym w celu ochrony klientów, zwłaszcza tych najbardziej narażonych na napaści bandytów we własnych mieszkaniach, czyli głównie samotnych przedstawicielek płci pięknej.

„Man on the Courtain” to projektor, do którego można podłączyć dowolny smartfon. Jego głównym zadaniem jest wyświetlenie na zasłonie lub rolecie cienia, który ma odstraszać potencjalnych napastników. Cień ma formę rosłego mężczyzny, który bez wytchnienia będzie oddawał się treningowi sztuk walki.

Naukowcy biją na alarm - zhakowanie VR może skończyć się śmiercią >>>

Użytkownik może wybrać, czym konkretnie będzie się zajmował jego mroczny, wirtualny przyjaciel. Może to być boks, karate czy nawet ćwiczenie wymachów kijem baseballowym. Aby zmylić także i tych wytrwalszych agresorów, cień od czasu do czasu podejmuje się mniej aktywnych czynności – na przykład przebiera się, odkurza mieszkanie czy relaksuje się grą na gitarze.

Rzucany przez urządzenie cień wygląda bardzo naturalnie.

Urządzenie jest jeszcze w fazie prototypowej. Jego twórcy projektowali je z myślą o zarządzanych przez swoją firmę budynkach. Pojawił się pomysł, aby puścić je w świat w celu komercyjnym, jednak nie wszyscy są pewni skuteczności tej zabawki. „Człowiek-cień” może z czasem zacząć pełnić funkcję odwrotną od zamierzonej, tym samym narażając klientów na ogromne niebezpieczeństwo. Boksujący w oknie mężczyzna ma zadatki, by stać się dla włamywaczy znakiem do tego, że wewnątrz spotkają jedynie samotną niewiastę.

Źródło: Reuters

blog comments powered by Disqus
Cienie walczą o japońskie singielki