PODPOWIEDZI:

Ten telewizor za 50 000 złotych wyświetla obraz 8K i 33 miliony pikseli!

Szybki spis treści:
Ten telewizor za 50 000 złotych wyświetla obraz 8K i 33 miliony pikseli!

Lada moment wchodzimy w nową erę telewizorów. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego telewizora firmy SHARP - moment ten jest przełomowy, rozpoczyna się epoka 8K! Obraz ten wiernie odzwierciedla rzeczywistość.

8K za 50 000 złotych!

Wielu z Was nie miało pewnie nawet okazji zasmakować w 4K, a tu już mowa o przyszłościowym 8K - czyli 33 milionach pikseli i rozdzielczości 7680 x 4320. Liczba ta jest czterokrotnie wyższa od Ultra HD 4K i szesnastokrotnie od Full HD. Pod koniec kwietnia br. do Europy trafia telewizor SHARP LV-70X500E, który korzysta właśnie z 8K. Jego oszałamiająca wielkość 70 cali i gęstość 125 ppi sprawia, że nawet z bliska nie będziecie w stanie odróżnić od siebie pojedynczych pikseli!

Telewizor od SHARP to krok w przyszłość - 8K!

Obraz w nowym telewizorze SHARP jest niezwykle realistyczny. Wykorzystuje technologię szerokiej gamy kolorów, co pozwala osiągnąć 79% palety barw określonej normą ITU-R BT.2020. Telewizor wyświetla obraz o wysokiej dynamice - HDR - w standardach HLG oraz HDR10, co przekłada się na wyśmienity kontrast oraz maksymalną jasność 1000 nitów. Co więcej, wyświetlacz posiada 216 indywidualnie przyciemnianych obszarów.

Ostrość nie może być celem samym w sobie. Aktualnym obrazom telewizyjnym nie brakuje ostrości, lecz naturalności. - Sascha Lange

Urządzenie posiada aż osiem wejść HDMI, z czego cztery porty to standardowe 2K/4K. Telewizor potrafi również konwertować sygnały w górę do rozdzielczości 8K za pomocą zaawansowanego systemu przetwarzania obrazu. Producent zapewnia, że obraz nie jest sztucznie rozciągany, ale wyraźnie ulepszany. Jednak na pewno nie będzie to poziom, który oferują materiały przygotowane pod 8K.

Telewizor wyświetla 33 miliony pikseli.

Telewizor 8K to nie tylko rozrywka. Urządzenie może być wykorzystywane w biznesie lub przez profesjonalistów - głównie za sprawą praktycznie realistycznego obrazu. Sprzęt wykorzystają artyści, którzy dopracowywać będą mogli najdrobniejsze szczegóły dzieł lub lekarze, aby przeprowadzać dokładniejsze, mniej inwazyjne operacje - np. te z wykorzystaniem endoskopu.

Urządzenia kosztuje ponad 50 000 złotych!

Model LV-70X500E będzie dostępny w Europie od końca kwietnia 2018 roku, a jego sugerowana cena detaliczna to aż 11 999 EUR.

Źródło: SHARP

blog comments powered by Disqus
Ten telewizor za 50 000 złotych wyświetla obraz 8K i 33 miliony pikseli!