PODPOWIEDZI:

Nowy gracz na rynku pojazdów elektrycznych - Zaczyna z "wysokiego C"!

Nowy gracz na rynku pojazdów elektrycznych - Zaczyna z "wysokiego C"!

Ostatnio wspomniałem o ponownie rozkwitającej modzie na małe pojazdy elektryczne - nie pomyliłem się. Na rynku debiutują nowe konstrukcje, które mają zachęcać poręcznością i zwinnością.

Na naszym rodzimym podwórku debiutują dwa urządzenia od nowej marki - MOTUS. Oba produkty są pojazdami elektrycznymi, dokładniej rzecz biorąc hulajnogą i deskorolką. Oferta firmy to MOTUS City XD 6 i MOTUS Take It XD 6.5. Czy będzie przełom w świecie elektrycznych pojazdów?

Hulajnoga w pełnej okazałości.

Pierwszym zaprezentowanym przez firmę urządzeniem jest hulajnoga elektryczna, której cena została ustalona na 999 PLN. Wyróżnia się przede wszystkim aluminiowymi kołami oraz ciekawym wykończeniem. Dostępne są dwa kolory obudowy, czerwony i zielony. Całość napędza silnik 250W, który pozwala osiągać prędkości rzędu 25 km/h. Zabawa z tym sprzętem może trwać przez 20 km. Co więcej jest to dość prosta konstrukcja, która nie wymaga dodatkowych umiejętności - prędkość i siłę hamulca reguluje się przy pomocy manetek na kierownicy.

Hulajnoga w pozycji złożonej.

Duży plus dla MOTUS za sprawny system składania SHOTGUN, bo jak wiemy, nie zawsze wygodnie jest przewozić rozłożoną hulajnogę. Dzięki systemowi SHOTGUN rozkładanie i składanie jest szybkie i lekkie, a złożona konstrukcja mieści się pod stolikiem w kawiarni czy restauracji.

Drugi produkt w ofercie debiutanta to deskorolka, czyli popularny hoverboard. Cena urządzenia to 799 PLN. Wyróżnia się na tle konkurencji poręcznym silikonowym uchwytem, dzięki któremu w łatwy sposób urządzenia może być przenoszone.

Deska rozpędza się do 10 km/h.

Producent reklamuje urządzenia jako niezwykle zwrotne i bezpieczne, jednak nie jestem w stanie tego zweryfikować - trzeba poczekać na pierwsze testy. Z pewnych rzeczy mamy natomiast silnik 250 W i 6,5” koła. Całość łączy się w prędkość maksymalną 10 km/h.

Źródło: MOTUS

blog comments powered by Disqus
Nowy gracz na rynku pojazdów elektrycznych - Zaczyna z "wysokiego C"!