PODPOWIEDZI:

Uniwersytet przyznaje stypendia najlepszym graczom Fortnite

Uniwersytet przyznaje stypendia najlepszym graczom Fortnite

Niesamowicie popularne Fortnite: Battle Royale tej jesieni dołączy do programu e-sportowego Uniwersytetu Ashland w Ohio. Do tej pory utworzono drużyny League of Legends, Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive oraz Rocket League.

W Stanach Zjednoczonych kwestie finansowania drużyn e-sportowych przez uczelnie nie są niczym niezwykłym, a wydarzenia e-sportowe ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Wygląda na to, że najtęższe umysły tej placówki dostrzegły potencjał także i w Fortnite. Uniwersytet Ashland zachęca pieniędzmi najlepszych graczy komputerowych w USA do podjęcia studiów na swojej uczelni. Idzie o niemałą stawkę, bo o cztery tysiące dolarów. Co prawda nie jest to kwota wystarczająca do podjęcia nauki w tej placówce, jednak dla osób, które i tak planujących już studia, na pewno jest to spora zachęta.

Fortnite zyskuje na popularnosci każdego dnia

Karty graficzne z dostawą do domu, sprawdź to >>>

Polscy studenci również są mile widziani w środowisku e-sportowym. Z myślą o nich organizowane są takie imprezy jak Akademickie Mistrzostwa Polski czy Pierwsza Liga Akademicka w Polsce, która wystartowała pod koniec ubiegłego roku. Stypendia dla e-sportowców to temat poruszany także i u nas. Dariusz Piekut, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego, zapowiedział w wywiadzie dla Cybersport, że „system stypendialny dla e-sportowców jest czymś, o co będziemy walczyć”. Zawodnicy z całego kraju trzymają kciuki.

Czytaj także: Najlepsze premiery gier kwiecień 2018 >>>

Fortnite jeszcze nie doczekało się oficjalnych rozgrywek z naprawdę znacznymi stawkami, jednak jest to gra z ogromnym potencjałem. W marcu tego roku twórcy tej produkcji zapowiedzieli, że wkrótce podadzą szczegóły dla pierwszego sezonu rozgrywek PvP, więc prawdopodobnie wkrótce zacznie się dziać. Nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać.

Źródło: TechCrunch

blog comments powered by Disqus
Uniwersytet przyznaje stypendia najlepszym graczom Fortnite