PODPOWIEDZI:

Na rynku debiutuje monitor 4K z obszernym pakietem ochrony wzroku od BenQ!

Na rynku debiutuje monitor 4K z obszernym pakietem ochrony wzroku od BenQ!

Firma BenQ posiada jeden z największych katalogów produktów na rynku. Marka nie zwalnia tempa, prezentuje dziś kolejny monitor - tym razem urządzenie skierowane jest do fanów 4K.

Obszerne portfolio firmy BenQ powiększa się o kolejny model monitora - BenQ EW3270U. Tym razem jest to konstrukcja 4K HDR, a więc sprzęt bardzo pożądany na rynku. Z tego co piszecie wiem, że część z Was nie ma nawet monitora HD - może to czas na zmiany? Nowy produkt BenQ jest naprawdę ciekawy!

Monitor posiada pełen pakiet ochrony oczu.

Nowe urządzenia od BenQ wyposażone jest w 31,5-calową matrycę VA z szeroką paletą kolorów. Monitor charakteryzuje się pokrywaniem 95% palety DCI-P3 oraz wysokim kontrastem 3000:1. Do tego dochodzi duża jasność 300 nitów i rozdzielczość 4K (3840x2160). Urządzenie jest też wysoce uniwersalne, nada się świetnie jako centrum domowej rozrywki lub też jako prawdziwa broń dla wymagającego gracza.

Urządzenie wspiera standard HDR.

Na początku trzeba wspomnieć o pokaźnym pakiecie Eye-Care, który dostajecie wraz z monitorem. Zastosowano zaawansowane technologie, które mają na celu chronić wzrok użytkownika. Gwarantują one nie tylko zachowanie zdrowia wzroku, ale również wysokiej jakości obrazu. W skład pakietu wchodzi m.in. Flicker-free oraz Low Blue Light, czyli ogranicznik emisji niebieskiego (szkodliwego) światła. Monitor dostosowuje też jasność i temperaturę barwy do zmieniającego się oświetlania otoczenia.

Nowość od BenQ nie będzie tania, ale zachęca rozdzielczością 4K.

Monitor wspiera 10-bitową obsługę kolorów, dodatkowo może pochwalić się 72% zgodnością z paletą barw NTSC. Prawidłowo obsługuje też materiały HDR10 - funkcję tą możecie włączyć poprzez przycisk na ramce ekranu. Dostępne są 4 tryby pracy funkcji HDR + B.I.+ (wspomniane dostosowywanie barwy i jasności). Do całości dochodzi również Smart Focus, czyli funkcja pozwalająca zdefiniować fragment ekranu na którym koncentrujemy uwagę - reszta wyświetlacza zostaje przyciemniona.

Działanie Smart Focus w praktyce.

BenQ EW3270U dostępny będzie w Polsce w maju br., w sugerowanej cenie detalicznej 2319 zł. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to- door.

blog comments powered by Disqus
Na rynku debiutuje monitor 4K z obszernym pakietem ochrony wzroku od BenQ!