PODPOWIEDZI:

Uwaga na zakupy w XKOMP.net!

Uwaga na zakupy w XKOMP.net!

XKOMP.net to następny sklep internetowy, w którym odradzamy Wam robienia zakupów! Dlaczego? Bo nie posiada bezpiecznego systemu płatności, a jego atrapę, która ma na celu sprowadzenie nieświadomego użytkownika do wykonania przelewu bezpośrednio na konto, nie dając mu przez to żadnej linii obrony przed oszustwem.

XKOMP.net - następny sklep internetowy z atrapą bezpiecznego systemu płatności

XKOMP.net to następny wątpliwej renomy sklep internetowy, który trafił pod naszą lupę. Z początku wiele się zgadza, wpis w KRS, dane do przelewu, ale jest jeden spory szkopuł, a mianowicie system płatności, który jest atrapą.

xkomp.net - opinieNa pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być w porządku, jednak po wyborze odpowiedniego banku i tak jesteśmy przerzuceni na stronę z danymi do przelewu, który mamy wykonać ręcznie, więc poza jakimkolwiek systemem, który gwarantuje nasze bezpieczeństwo.

xkomp.net - system płatności

Mamy więc znów do czynienia z oszustwem, którego jedynym celem jest wyłudzenie pieniędzy od nieświadomych konsumentów!

XKOMP.net - brak rejestracji jako podatnik VAT

Podobnie jak przy większości lewych sklepów i ten nie jest także zarejestrowany jak podatnik VAT, co przy imporcie takiej ilości elektroniki jest niemożliwe. Status po numerze NIP można łatwo sprawdzić na rządowym portalu podatkowym.

xkomp.net - brak rejestracji VAT

XKOMP.net - myląca nazwa nawiązująca do prawdziwego sklepu

Jeżeli jesteście trochę w temacie sklepów z elektroniką to pewnie kojarzycie bardzo dobrze dość dużego gracza na rynku o nazwie X-KOM, który cieszy się na ogół dobrą renomą wśród swoich klientów. Tutaj jednak mamy do czynienia z lekką odmianą tejże nazwy, która ma najpewniej zachęcić niezbyt obytego w świecie eCommerce konsumenta do zakupów. Znając nazwę z zasłyszenia i będąc osobą starszą można łatwo dać się nabrać, bo nawet starając się zweryfikować ją u kogoś bardziej "połapanego", wszystko rozbić się może o domniemane przejęzyczenie, szczególnie że logo też jest trochę podobne.

XKOMP.net - siedziba firmy

Sporo o XKOMP.net mówi też jego siedziba, znajdująca się w małej kamienicy przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 2 w Koszalinie, która nijak nie przypomina centrali firmy o takim asortymencie produktów.

xkomp.net - siedziba firmyTo właściwie ostatni gwóźdź do trumny, w której leży wiarygodność sklepu internetowego XKOMP.net.

XKOMP.net - gorąco odradzamy zakupy w tym sklepie internetowym

XKOMP.net dołącza do grupy szemranych sklepów internetowych, w których nie można robić zakupów, bo jest to najnormalniej w świecie wyrzucenie pieniędzy w błoto, jako że jest to najpewniej następne oszustwo. W związku z tym gorąco odradzamy Wam składanie zamówień i namawiamy do dalszych poszukiwań upragnionych produktów u zweryfikowanych dostawców.

blog comments powered by Disqus
Uwaga na zakupy w XKOMP.net!
Autor: Paweł Rudy