PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Najtańszych polecanych pralko-suszarek

Wynalazek Disneya sprawi, że żadnego gracza nie będzie można nazwać nieczułym...

  • Dodano: 8 miesięcy, 3 tygodnie temu
  • Ocena: (3) (0)
Wynalazek Disneya sprawi, że żadnego gracza nie będzie można nazwać nieczułym...

Wkrótce świat elektronicznej rozrywki obejmie nowa rewolucja, za którą tym razem będzie odpowiedzialna legendarna wytwórnia filmów animowanych. Badacze z działu naukowego Disneya pracują nad innowacyjnym urządzeniem o nazwie Force Jacket.

„Kurtka Mocy” jest czymś, czego jeszcze nie było, a o czym mówi się od wielu lat. Chodzi o możliwość fizycznego odczuwania przez graczy tego, co przeżywają ich awatary w wirtualnych realiach. Naukowcom udało się stworzyć prototyp urządzenia, które przy pomocy zaawansowanej pneumatyki oraz sieci sensorów jest w stanie symulować fizyczne doświadczenia. Projekt jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie, jednak w połączeniu z goglami wirtualnej rzeczywistości, już udało się uzyskać pożądane efekty.

Ekipa pracująca nad Force Jacket stworzyła trzy proste aplikacje dla środowiska VR, które w połączeniu z ich wynalazkiem pozwoliły na zaprezentowanie możliwości tej zabawki. Jedną ze stworzonych przez nich gier jest wirtualna bitwa na śnieżki, podczas której gracz wyposażony w urządzenie, odczuwa uderzenia śnieżkami na własnej skórze. Kurtka pokryta jest od wewnątrz oplecionymi elektroniką poduszkami powietrznymi, które reagują na to, co dzieje się w grze. W chwili, w której wirtualna postać oberwie, kierujący nią gracz odczuwa uderzenie w tym samym miejscu swojego ciała.

Czytaj także: Najlepsze premiery gier 2018 >>>

Pomysłodawcy dążą do możliwości odtworzenia jak najszerszego spektrum doznań. Na chwilę obecną pracują jednak nad tymi najbardziej podstawowymi przeżyciami, takimi jak odczucie padającego deszczu, przytulania, uderzeń śnieżkami, a nawet wibracji związanych z pracą silnika, którym poddany jest kierowca motocyklowy.

Sam pomysł nie jest nowy, ale wygląda na to, że ktoś znalazł złoty środek na to, jak zaspokoić niegasnącą potrzebę nowości w przemyśle gier, bez konieczności grzebania w ludzkim mózgu.

Źródło: Disney Research

blog comments powered by Disqus
Wynalazek Disneya sprawi, że żadnego gracza nie będzie można nazwać nieczułym...