PODPOWIEDZI:

Kolejny wyciek danych z Facebooka!

Kolejny wyciek danych z Facebooka!

Przed nami ciąg dalszy afer związanych z jakże popularnym Facebookiem i jego twórcą, Markiem Zuckerbergiem! Kolejne miliony danych użytkowników tej platformy społecznościowej mogły wpaść w niepowołane ręce, co nie napawa nas zbytnim optymizmem. Czy czeka nas ostateczny koniec Facebooka? Kto przejmie jego szeroko pojętą rolę w sieci? Zapraszam!

Lubicie quizy? Często udzielacie odpowiedzi na pytania, które mogą dotykać Waszej strefy prywatności? Jeśli tak, to miejcie się już na baczności! Bowiem, zachodnie media odkryły kolejny możliwy przeciek danych użytkowników Facebooka, którzy poddali się pytaniom pewnego "naukowego" quizu. Skąd takie przypuszczenia?

Szukasz Mocnego Średniaka w Dobrej Cenie? Koniecznie Rzuć Okiem na Tę Ofertę>>>

Afera Facebooka

Mark Zuckerberg i jego dziecko, Facebook nie mają lekko. Ostatnia afera związana z Cambridge Analytica narobiła wiele szumu i spowodowała znaczne uszczuplenie aktywnych użytkowników w/w platformy. Niestety, ale przed nami maluje się kolejna afera, ale tym razem na nieco mniejszą skalę. Pytanie, czy to już koniec, czy może dopiero złego początek? 

Kradzież Danych z Facebooka

Nie Interesują Cię Afery? Sprawdź Najnowszy Projekt Rozszerzonej Rzeczywistości od Facebooka>>>

O co chodzi? Jak już zdążyłem wspomnieć, sprawa dotyczy pewnej aplikacji (myPersonality), w której miał zawierać się pewien osobliwy quiz wykorzystywany do celów naukowych przez Centrum Psychometrii w Cambridge. Na zbiór pytań odpowiedziało aż 6 milionów użytkowników, z czego połowa zezwoliła na udostępnienie swoich danych. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że owe wrażliwe dane były dostępne na kompletnie niezabezpieczonej platformie! Niemalże każdy byłby w stanie dobrać się do prywatnych danych, by później je w niecny sposób wykorzystać.

Facebook Cambridge Analytica

Jakie dane zawierały się w tymże "quizie"? Począwszy od imienia, nazwiska, statusie, płci, a na lokalizacji zakończywszy. Wszystko to było dostępne przez cztery lata. Bardziej zatrważające jest to, że w udostępnionych danych wspomnianych użytkowników był widoczny login i hasło! Jakim prawem? Co na to administracja Facebooka? Podobno wie o całej sprawie i już zajęła się zabezpieczaniem danych. Ponadto, aplikacja myPersonality została już usunięta. Co ciekawe, w tę sprawę jest uwikłany znany nam Alexandr Kogan! Jak sądzicie, co wie o Was Facebook? Czy czujecie się bezpieczni? Może znaleźliście już jakąś dobrą alternatywę dla tej platformy? Zapraszam do komentowania!

źródło: engadget

blog comments powered by Disqus
Kolejny wyciek danych z Facebooka!