PODPOWIEDZI:

Steam promuje gwałty, zoofilię i licealne masakry

Steam promuje gwałty, zoofilię i licealne masakry

Ostatnimi czasy Steam spada bardzo nisko pod względem jakości oferowanych przez siebie produktów. Na najpopularniejszej platformie dla graczy pojawia się coraz więcej gier, które nie zostałyby opublikowane w żadnym innym miejscu.

Usunięty już Active Shooter był reklamowany przez swoich twórców jako dynamiczny symulator SWAT, w którym gracze mogą odgrywać różne role. Rzeczywiście, podczas rozgrywki można było wcielić się w rolę członka oddziału antyterrorystów, bezbronnego cywila lub uzbrojonego strzelca, dokonującego masakry na szkolnych korytarzach.

Ten tytuł przyciągnął uwagę wielu graczy, z których większość była mocno zdegustowana samym pomysłem. Według wielu, twórcy tej gry posunęli się o krok za daleko, przekraczając granicę zdrowego poczucia humoru.

Gra została usunięta ze Steam, co wyglądało na pierwszy rzut oka jako odpowiedź potężnej korporacji na okrzyki niezadowolenia graczy. Nic bardziej mylnego. Gra zniknęła z powodu sporu pomiędzy Steam, a jej producentem, który według przedstawicieli Valve jest „trollem, który ma bogatą historię nadużyć, publikowania materiałów objętych prawami autorskimi i manipulowania recenzjami”…

Czytaj także: Polskie studio wyrzucone ze Steam >>>

Ostatnio Steam rzeczywiście przypomina wysypisko niechcianych nigdzie śmieci. To, że Valve nie widzi problemu w samej tematyce takich produkcji świadczy samo za siebie. To tylko wierzchołek góry lodowej. Na tej platformie narodził się także dziwny trend publikowania erotycznych gier Hentai w formie tzw. Visual Novels. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że część z tych tytułów sprowadza się do gwałtów, pedofilii i zoofilii…

Symulator randek z centaurami? Takie rzeczy tylko na Steam.

Gry na wszystkie platformy z dostawą do domu! Sprawdź to >>>

Steam wymusza na wydawcach takich tytułów cenzurę, jednak w większości przypadków bardzo łatwo ją obejść, instalując dodatkowe łatki, które są często udostępniane w Sieci przez samych twórców takich produkcji. To bardzo dziwne, zwłaszcza, że regulamin tej platformy wyraźnie zabrania nie tylko publikowania takiego oprogramowania, ale nawet zakładania ocierających się o to tematów na forum, co dla zwykłego użytkownika może skończyć się zwyczajnym banem.

Źródło: Steam, Kotaku

blog comments powered by Disqus
Steam promuje gwałty, zoofilię i licealne masakry