PODPOWIEDZI:

Polskie studio wyrzucone z platformy Steam

Polskie studio wyrzucone z platformy Steam

Acram Digital zaliczyło wielką wpadkę na Steamie. Studio odpowiedzialne za takie tytuły jak Steam: Rails to Riches and Eight-Minute Empire podpadło Valve publikując fałszywe recenzje swoich własnych gier.

Wołanie niezadowolonych graczy dotarło do właściwych uszu. Od dłuższego czasu do Valve napływały skargi dotyczące zachowania naszej rodzimej firmy na tejże platformie. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup gier Acram Digital narzekali głównie na agresywne zachowanie developerów względem użytkowników, którzy publikowali negatywne opinie o ich grach. Jak się okazało problem sięgał głębiej.

Najlepszy gry PC - wielki wybór i świetne ceny >>>

Jeden z pracowników polskiego studia założył sześć kont na Steamie, a następnie zakupił za własne pieniądze taką samą ilość kopii Steam: Rails to Riches. Taka operacja umożliwiła mu napisanie sześciu pochlebnych recenzji, aby podbić ogólną ocenę gry. Wszystkie konta były zakładane z tego samego adresu IP, więc sprawa szybko wyszła na jaw. Valve postanowiło usunąć wszystkie gry Acram Digital ze swojej platformy i zakończyć współpracę z rzeszowską ekipą.

Czytaj także: Najciekawsze premiery gier w maju 2018 >>>

Grzegorz Kubas, czyli sprawca całego zamieszania, zadeklarował, że działał z własnej inicjatywy. Czytając negatywne opinie graczy o grze, w którą włożył serce, zwyczajnie dał się ponieść emocjom. Winowajca zwrócił się do Valve z prośbą o to, by jego działania nie były powiązane z firmą, która musiała ponieść z jego winy konsekwencje. Przedstawiciele Acram Digital również wypowiedzieli się w tej kwestii, przekonując, że nigdy nikogo nie namawiali do takich działań i sprawca działał bez ich wiedzy.

Valve jeszcze nie odniosło się do prośby Kubasa.

Źródło: Gamasutra

blog comments powered by Disqus
Polskie studio wyrzucone z platformy Steam