PODPOWIEDZI:

#DeleteFacebook, Wpadka Apple, Koniec Ubera - VideoNews #148

#DeleteFacebook, Wpadka Apple, Koniec Ubera - VideoNews #148

Witam Was bardzo serdecznie w 148 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o drobnej wpadce Apple, nowości w Google Maps oraz coraz większych zasięgach #DeleteFacebook.

Google Maps Dla Niepełnosprawnych  

A w tym tygodniu zaczynamy od ciekawej nowości w Google Maps. Google postanowiło wyjść na przekór problemom niepełnosprawnych dodając do swojej aplikacji nową funkcje. O teraz można wybrać opcje ustalenia najwygodniejszej trasy dla osób niepełnosprawnych. Mapy wyszukują trasę bez utrudnień na drodze, równocześnie wyszukując najbliższe platformy dla wózków czy windy. Jest to też ciekawa funkcja dla matek z dzieckiem, ponieważ łatwiej będzie przemieszczać im się po mieście mając wózek z dzieckiem. Czekamy aż nowa funkcja zawita w Polsce. 

Google Maps

Wpadka Apple 

Już od dłuższego czasu się mówi "Apple bez Jobs-a to już nie to samo Apple" i tym razem gigant z Cupertino dodał kolejny argument utwierdzający w tym przekonaniu przeciwników obecnego Apple. W zeszłym tygodniu firma opublikowała reklamę funkcji FaceID, która jest całkiem w porządku oprócz jednego, końcowego ujęcia. Pod koniec reklamówki bohaterka spotu otwiera podgląd treści wiadomości, gdzie dymek z animacją nie nadąża za wyświetlaną w nim treścią. Zobaczcie sami. Z przykrością dodam, że mino premiery pół roku temu iOS 11 wiele błędów w dalszym ciągu nie zostało naprawionych. Jak wy oceniacie taką wpadkę i obecne działania Apple?  

Screen Z Reklamówki Apple

#DeleteFacebook Coraz Większe 

Słyszeliście może o akcji #DeleteFacebook? Jeżeli nie to już spieszę z szybkim wyjaśnieniem. Niedawno świat obiegła informacja, że wyciekły dane ponad 50 milionów użytkowników facebooka. Okazało się, że te dane zostały podkradzione przez Cambridge Analytica, która to zajmowała się promowaniem Braxitu czy kampanii Donalda Trumpa przy czym wiele wskazuje na to, że sam serwis zdawał sobie z tego sprawę i samemu brał czynny udział w dzieleniu się danymi swoich użytkowników. Po tym wszystkim rozpoczęła się wspomniana akcja, która zatacza coraz to większe kręgi. Najpierw współzałożyciel Whatsappa, czyli komunikatora obecnie należącego do firmy Marka Zuckerberga namawiał do zamknięcia swoich kont na facebooku a teraz Elon Musk dokłada się do akcji zamykając profile SpaceX i Tesli. Jak oceniacie sytuacje, macie jeszcze konto na facebooku? Czy w obecnych czasach jakiekolwiek nasze dane mogą zostać zachowane tylko dla nas? 

Delete Facebook

Super Grafika  

Dobra, wróćmy na chwilę do czegoś luźniejszego. Pamiętam, jak grając za dzieciaka w Crysis mówiło się o foto realizmie. Każdy z nas za pewne przeszedł przez ten etap. Poraz kolejny podchodzimy do tematu, ponieważ firma Epic Games (ta odpowiedzialna za bardzo popularny w ostatnim czasie Fortnite) zaprezentowała na tegorocznych targach GDC bardzo ciekawy projekt. Vicon Siren bo tak została nazwana technologia, to odpowiednie rozszerzenie technologii "Motion Capture". Zobaczcie sam i jak to wygląda, bardzo imponujące. 

Vicon Siren

Koniec Autonomicznych Uberów? 

Wracamy do kolejnego ciężkiego tematu z minionego tygodnia i świata technologii. Testowy, autonomiczny samochódUbera Volvo CX90śmiertelnie potrącił 49-latkę, która przechodziła przez jezdnie wraz ze swoim rowerem w nieoznakowanej części drogi. Początkowo mówiło się o wtargnięciu pieszej na jezdnie, jednak jest już nagranie całej sytuacji i jak się okazało wina leży po obu stronach. Piesza bardzo powoli przechodziła przez jezdnie w nieoznakowanym miejscu, jednak czujniki pojazdu bezproblemowo powinny zadziałać, czego oczywiście nie zrobiły. Dodatkowo pojazd poruszał się o 5 km/h więcej jak powinien, co również mogło przyczynić się do katastrofy. Jak oceniacie sytuacje, wina pojazdu, osoby testującej pojazd czy może pieszej? Czy to koniec testów autonomicznych pojazdów?  

Czytaj Więcej: Autonomiczne auto Ubera jednak winne? Jest nagranie! 

Moment Wypadku

Miasto Przyszłości 

Wracamy do przyjemniejszych tematów, tym razem miasto przyszłości. Wskakujemy do stolicy Norwegii – Oslo, gdzie powstaje w jednej z dzielnic eko-miasto Oslo Airport City ma wykorzystywać wyłącznie eko-energie z farm wiatrowych i solarnych, hydro elektrowni, bio masy oraz odwiertów hydrotermalnych. Oczywiście po drogach mają jeździć wyłącznie elektryczne autobusy oraz taksówki a sama dzielnica ma powstać do 2022 roku. Co sądzicie o eko-miastach? Czy tylko dla mnie życie w mieście z czystym powietrzem jest bardzo ważne?  

Czytaj Więcej: Ekologiczne miasto przyszłości w Norwegii!

Miasto Przyszłości

Krótkie Newsy: 

Smartfon Do Kryptowalut 

Huawei pracuje nad mobilnym urządzeniem do kompania kryptowaluty. Urządzenie będzie operowało na Sirin Labs by zoptymalizować kopanie.  

Złodzieje Spotify 

Znamy liczbę osób, które korzystały z fałszywych kont premium na Spotify. 2 miliony osób, co jest zaskakująco dużą liczbą.  

Kupisz tylko HBO GO  

Od poniedziałku będzie można zakupić dostęp wyłącznie do HBO GO bez abonamentu telewizyjnego. Całość będzie kosztowała 29.90zł, dobra informacja dla takich jak ja fanów Games Of Thrones bez telewizora.  

blog comments powered by Disqus
#DeleteFacebook, Wpadka Apple, Koniec Ubera - VideoNews #148