PODPOWIEDZI:

Blaupunkt SL02 - Debiut i Rozczarowanie

Blaupunkt SL02 - Debiut i Rozczarowanie

Na polski rynek trafia debiutancki smartfon od nieco mniej znanej nam firmy zza Odry! Producent przedstawia swoje urządzenie jako oryginalne ze strony designu oraz solidne pod względem specyfikacji. Czy rzeczywiście tak jest? Koniecznie to sprawdźcie!

Blaupunkt... co dokładnie mówi nam nazwa tej firmy? Osobiście kojarzę ją z tanim i stosunkowo przeciętnym urządzeniem z kategorii RTV i AGD. Na naszym jakże wypchanym chińskimi urządzeniami rynkiem urządzeń mobilnych, z pewnością brakowało kolejnego budżetowca. Ironia? Niewykluczone. Albowiem, teraz naszym oczom ukazuje się debiutancki (w sensie na naszym rynku) smartfon, Blaupunkt SL02!

Nowy Budżetowiec

Cóż, same nazewnictwo sugeruje nam, iż mamy do czynienia z czymś co najmniej osobliwym i... niezbyt oryginalnym? Wybaczcie to z lekka lekceważące podejście, ale spoglądając na to urządzenie i jego niezbyt zachwycającą specyfikację... można dostać małego wstrząsu. Nie wierzycie? Spójrzcie proszę na to:

Blaupunkt SL02
SYSTEM OPERACYJNYAndroid 7.0 Nougat
PRZEKĄTNA EKRANU5-cala
ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU1280 x 720 pix
PROCESOR1.3 GHz Quad Core
UKŁAD GRAFICZNYB/D
RAM1 GB
ROM8 GB
SLOT NA KARTĘ MICROSDtak
ROZDZIEL. APARATU GŁÓWN.8 Mpix
ROZDZIEL. APARATU PRZED.5 Mpix
Dual SIMtak
CZYTNIK LINII PAPILARNYCHnie
POJEMNOŚĆ AKUMULATORKA2200 mAh
CENA399 zł

Tak się zastanawiam, czy aby na pewno mamy rok 2018? Po przysłowiowym rzuceniu okiem ową speckę, można przysiąc, iż mamy jeszcze rok 2014. Ba! Ten smartfon to istny wehikuł czasu, którego  najpewniej nie powstydziłby się sam Wells. Chyba nie powiecie mi, że słuchawka z ramkami wielkości boiska piłkarskiego, czterordzeniowym procesorem "firmy krzak", 1 GB RAM-u i 8 GB ROM-u jest czymś, co będzie akceptowalne w sferze budżetowców, roku pańskiego 2018?

Blaupunkt SL02

Tak po prawdzie mówiąc, sądziłem, że już nic mnie nie zaskoczy. Szczerze, spodziewałbym się takiego "bubla" od jakiejś azjatyckiej firmy, która dopiero co zaczęła raczkować w świecie mobilnych urządzeń. Kto mógł spodziewać się takiego rodzynka od niemieckiego producenta, którego korzenie zapuszczane są od 1923 roku? Jestem bardziej niż rozczarowany, gdyż sądziłem, że to domeną Biedronek są takie "rodzynki" dla wyjątkowo niewymagających użytkowników. Osobiście, nie wróżę świetlanej przyszłości dla tego modelu i firmy Blaupunkt... przynajmniej w kwestii smartfonów. Jak jest z Waszym zdaniem? Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji!

źródło: Blaupunkt

blog comments powered by Disqus
Blaupunkt SL02 - Debiut i Rozczarowanie