PODPOWIEDZI:

Mario Day, Trump i Brutalne Gry, Ciężarówki Ubera - VideoNews #146

Mario Day, Trump i Brutalne Gry, Ciężarówki Ubera - VideoNews #146

Witam Was bardzo serdecznie w 146 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o przycisku home do iPhone X, komentarzu Donalda Trumpa w temacie Brutalności w Grach oraz o końcu darmowego Spotify premium.

Autonomiczne Ciężarówki Ubera

A w tym tygodniu zaczynamy od Ubera i jego autonomicznych ciężarówek. Tego typu pojazdy powoli spotykane są już w Arizonie, gdzie testowane są w ramach usługi Uber Freight odpowiedzialnej za pośrednictwo między firmami przewozowymi a kierowcami ciężarówek. W dalszym ciągu potrzebny jest kierowca, by zajmował się zmianą naczepy i dbaniem o ciężarówkę, jednak wizja autonomicznego przewozu towarów brzmi bardzo futurystycznie. Czy tylko ja czekam w tym przypadku na autonomiczne ciężarówki jak z Logana?

Autonomiczna Ciężarówka Uber

Przycisk Home i Minijack do iPhone X

Jak dobrze wszyscy wiemy Apple odchodzi od przycisku Home w swoich smartfonach, jednak co jeżeli naprawdę za nim tęsknicie i razem z wejściem jack to dla was kompletny „must have”. Dla właśnie tych z was w zeszłym tygodniu znalazłem ciekawy gadżet, który wpięty do portu lightning pozwala rozkoszować się przyciskiem Home oraz oczywiście gniazdem jack. Taki dodatek do smartfonu to obecnie na eBayu koszt około 25 dolarów. Jak wam się podoba taki gadżet, warto wydać troszkę ponad 100zł?

Zewnętrzny Przycisk Home

Broń Banowana W Aplikacji Randkowej

Korzystacie z aplikacji randkowych? W zeszłym tygodniu jedna z mniej popularnych w naszym regionie (bardziej w USA) aplikacja randkowa Bumble zaczęła blokować osoby, które na swoim zdjęciu mają broń. Dlaczego właściwie? Wszystko przez sporą liczbę krwawych strzelanin, również w szkołach jednak do tego tematu powrócimy jeszcze poniżej.

Bumble

Koniec Darmowego Premium Spotify

Muszę się przyznać, że mocno nie toleruje piractwa i od dłuższego czasu by słuchać muzyki czy oglądać seriale lub filmy płacę abonament za Netflix czy Spotify. I tym razem jesteśmy przy Spotify, który od dłuższego czasu boryka się z problemem modyfikowanych wersji ich aplikacji tak, by użytkownik mógł za darmo korzystać z wersji premium. Przedstawiciele postanowili coś z tym zrobić i porozsyłali w zeszłym tygodniu posiadaczom podejrzanych kont maile z informacją, że coś jest nie tak z ich aplikacją. Oczywiście na razie to tylko ostrzeżenie, jednak właściciele jak donoszą nasze źródła w najbliższym czasie zaczną banować podejrzane konta. Mieliście do czynienia z modyfikowaną wersją aplikacji, czy może korzystacie z pełnej wersji premium lub innej tego typu aplikacji? Sekcja komentarzy jest do waszej dyspozycji.

Spotify

Holograficzny Przyjaciel Od Samsunga

Samsung przedstawił produkt, który jest niesamowicie ciekawy. Aurora, bo tak się nazywa, to nieduży projektor holograficzny z inteligentnym asystentem głosowym, który ma być lekarstwem na całe zło, jakim jest samotność. Hologram rzuca w kierunku użytkownika niedługie hasła, których celem jest jego pocieszenie, motywacja czy wsparcie. Oczywiście dalej nie jest to jakaś niesamowicie sprawnie działająca technologia, troszkę przypominająca Google Home czy Alexe od Amazonu, jednak cel przyświecający Aurorze jest naprawdę ciekawy.

Aurora

Donald Trump i Brutalność W Grach

W ubiegłym tygodniu Donald Trump, prezydent USA przekonywał przy użyciu wideo, które możecie poniżej zobaczyć, że gry wideo są niezwykle brutalne. Cały temat wywiązał się po ostatniej masakrze, która wydarzyła się w Parkland, gdzie nastolatek zastrzelił w liceum siedemnaście osób. Teraz tamtejsi republikańscy politycy starają się wskazać na gry, jako wszelakie zło, które kierowało chłopcem. Przez to wszystko wywiązała się dosyć głośna w Ameryce dyskusja o brutalności w grach, która w dalszym ciągu nie ma właściwie swojego zakończenia.

Mechaniczny SmartWatch

Przejdźmy do troszkę luźniejszego tematu. Co powiecie na pierwszy, Szwajcarski, mechaniczny smartwatch? Taki właśnie gadżet uzbierał ponad dwukrotność celu na kickstarterze. X-One H1 to smartwatch kompatybilny z Androidem oraz iOS. Zegarek pokazuje przy użyciu odpowiednich numerów kto do nas dzwonił, kalendarz, zawiera w sobie funkcję zmiany odtwarzanej muzyki oraz pedometr. Można go kupić w różnych wersjach od 750$ do 990$.

X-One H1

Krótkie Newsy:

Samsung Królem Na Rynku Smartfonów

Samsung króluje na rynku smartfonów zajmując na koniec 2017 roku pierwszą lokatę. Pod nim znajduje się Apple oraz Huawei. Co ciekawe na czwartym miejscu znajduje się Chiński Oppo a na miejscu piątym, zawsze lepsze Xiaomi.

Nowa Mapa W PUBG

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów PUBG. Nadchodzą nowości, w najbliższym czasie pojawi się mała mapa, która ma zwiększyć dynamikę rozgrywki oraz dodane zostaną emotki, podobne do tych, które można zobaczyć już w fortnite.

Mar10 Day

Mapy Google świętowały wczoraj Mario Day i tego dnia można było po wyznaczeniu celu podróżować jako mario, zamiast klasycznej niebieskiej strzałki. A wy, obchodziliście jakoś Mario Day?

blog comments powered by Disqus
Mario Day, Trump i Brutalne Gry, Ciężarówki Ubera - VideoNews #146