PODPOWIEDZI:

Uwaga na zakupy w kupujeonline.net!

Uwaga na zakupy w kupujeonline.net!

kupujeonline.net to następny sklep internetowy, przed którym Was gorąco przestrzegamy! Brak sensownych opinii i bezpiecznego systemu płatności połączony z bazą produktów żywcem zdjętą z anlewik.eu jasno pokazują, że mamy do czynienia z następnym internetowym oszustwem.

Fałszywe sklepy internetowe, których jedynym celem jest naciągnięcie nieświadomego konsumenta na nie raz spore pieniądze, rosną niczym grzyby po deszczu, żerując na ociężałym procesie weryfikacji nowych działalności gospodarczych. W tym newsie przedstawiamy Wam następny przykład takiego oszustwa, a mianowicie kupujeonline.net, które do złudzenia przypomina nieistniejący już anlewik.eu, o którym pisaliśmy ponad miesiąc temu.

Wpis do KRS, czyli pierwszy element układanki

Pierwszym etapem każdego dochodzenia, które przeprowadzamy w przypadku lewego sklepu, jest sprawdzenie wpisu w KRS, by określić staż działalności na rynku. W przypadku dużych stanów magazynowych, oferowanych przez taką firmę, spodziewać się można co najmniej paroletniej obecności na rynku, jako że sam koszt przechowania takiej ilości towaru, który jest dostępny od ręki, wymaga sporych zasobów. Przy kupujeonline.net mamy jednak coś zupełnie innego.

kupujeonline.net - wpis do KRSJak widzicie, firma została powołana do życia w marcu, co kompletnie wyklucza tak szeroki asortyment elektroniki i nie tylko. Mamy więc już pierwszą przesłankę za tym, że trafiliśmy na oszustów.

Siedziba firmy

Drugim elementem układanki jest weryfikacja siedziby firmy, czyli adresu, który podano do rejestracji działalności gospodarczej. W tym przypadku naszym oczom ukazuje się trzykondygnacyjna kostka gierkowska, która nijak nie wygląda jak biuro poważnego gracza na rynku IT.

kupujeonline.net - siedziba firmyNie zrozumcie mnie źle, nie mam osobiście nic do architektury ze słusznie minionych czasów, tym bardziej do osób, które zasiedlają takie sympatyczne budynki, jednak na potrzeby śledztwa muszę nieco zmienić swoje podejście do tematu.

Duże podobieństwo do poprzedniego sklepu oszustów - anlewik.eu

Oszuści produkują lewe sklepy masowo, po upadku jednego przenoszą bazę danych i całą strukturę pod inną domenę, zmieniają logo i kontynuują swój przestępczy proceder. Wpadają więc na tym, że ceny towarów są takie same, jakie były w poprzednim scamie.

MSI GTX 1060 Gaming 6 GB - anlewik.eu

kupujeonline.net - następca anlewik.eu

MSI GTX 1060 Gaming 6 GB - kupujeonline.net

kupujeonline.net - zbyt korzystne cenyJak widzicie, podobieństwo jest wręcz oszałamiające, praktycznie 1:1, co sugeruje, że mamy do czynienia z tym samym oszustem, albo nawet i całą szajką.

Brak bezpiecznego systemu płatności - tylko przelewy bezpośrednio na konto

Ostatecznym ciosem dla wiarygodności sklepu internetowego kupujeonline.net jest system płatności, który opiera się jedynie na bezpośrednich wpłatach na konto.

kupujeonline.net - brak bezpiecznego systemu płatnościDo tego dane do przelewu różnią się od tych, które podano do wpisu w KRS, jako że zamiast Warszawy mamy Kraków. To już właściwie utwierdza nas w przekonaniu, że o mały krok staliśmy się ofiarami oszustów.

Brak rejestracji jako podatnik VAT

Prowadząc działalność na taką skalę, podmiot stojący za sklepem internetowym kupujeonline.net powinien być zarejestrowany jako podatnik VAT.

kupujeonline.net - brak rejestracji jako podatnik VATJak widzicie, po szybkiej weryfikacji na Portalu Podatkowym dowiadujemy się, że takowym nie jest, co w praktyce uniemożliwiłoby prowadzenie tego interesu. To następna przesłanka ku temu, że mamy do czynienia z fake sklepem!

Odradzamy zakupy w kupujeonline.net!

Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, które pozyskaliśmy w toku naszego śledztwa, możemy jasno stwierdzić, że za sklepem internetowym kupujeonline.net stoją oszuści, więc nie ma szans na to, by otrzymać zamówione produkty. W związku z tym gorąco odradzamy Wam zakupy i radzimy udać się do zweryfikowanych handlarzy, którzy oferują bezpieczne systemy płatności i mogą pochwalić się dłuższym stażem na rynku.

blog comments powered by Disqus
Uwaga na zakupy w kupujeonline.net!
Autor: Paweł Rudy