PODPOWIEDZI:

Zaginął oryginalny kostium Iron Mana

Zaginął oryginalny kostium Iron Mana

Legendarny kostium z pierwszego filmu o przygodach Iron Mana prawdopodobnie został skradziony. Jego wartość wyceniono na 320 tysięcy dolarów. Nie wiadomo jeszcze, czy w tym zajściu maczał palce Thanos.

Od Irona Mana z 2008 roku rozpoczął się ogólnoświatowy szał na punkcie Marvela. Sukces zbudowany na tej produkcji stanowił podwaliny dla wielu kolejnych filmów, w tym dla bijącego rekordy popularności Avengers: Wojna bez granic. Ten strój ma więc ogromną wartość nie tylko dla producentów, ale i samych fanów.

Telewizory - ogromny wybór i przystępne ceny >>>

Wczorajszej nocy na Twitterze opublikowano informację o zniknięciu cennego kostiumu. Najprawdopodobniej został skradziony z magazynu rekwizytów filmowych w Los Angeles, gdzie do tej pory był przechowywany. Właściciele przechowalni zauważyli jego brak dopiero wczoraj, jednak w rzeczywistości ostatni raz był widziany w lutym. Złodzieje mogli dokonać kradzieży na przestrzeni ostatnich dwóch lub trzech miesięcy.

Oryginalny kostium Iron Mana z filmu z 2008 roku

Oryginalne rekwizyty z planów filmowych mogą osiągać kolosalne ceny, więc to łakomy kąsek dla potencjalnych włamywaczy. Często odbywają się aukcje, podczas których zasobni fani mogą zakupić takie gadżety. Dla przykładu 14 maja rusza licytacja przedmiotów używanych na planie filmu Warcraft: Początek studia Legendary.

Źródło: CNet

blog comments powered by Disqus
Zaginął oryginalny kostium Iron Mana