PODPOWIEDZI:

Roboty Samsunga naleją nam drinka i zachęcą do spaceru

Roboty Samsunga naleją nam drinka i zachęcą do spaceru

Podczas targów CES 2021 Samsung zaprezentował swoje najnowsze domowe roboty, które pełnią rolę osobistych asystentów. Nie tylko naleją nam drinka, ale dzięki wbudowanym sensorom i kamerom będą reagować na nasze zachowanie, zachęcając np. do rozprostowania nóg lub spaceru po długiej pracy przy biurku.

Samsung już tradycyjnie co roku pokazuje na targach CES nowe roboty i inteligentne urządzenia koncepcyjne, które potencjalnie w przyszłości trafią do zwykłych domów. Mimo tego że w tym roku wydarzenie zorganizowane zostało w sieci, koreański gigant po raz kolejny zaskoczył swoimi wynalazkami – prezentując dwa nowe modele mechanicznych pomocników.

Bot Handy posprząta naczynia

Bot Handy to zaawansowany robot asystent, którego główną zaletą jest jego mechaniczne ramię. Z dużą precyzją oraz delikatnością manipuluje ono wieloma obiektami, które rozpoznaje dzięki inteligentnemu AI rozróżniającemu kształty, rozmiary oraz wagę. Dzięki temu robot np. posprząta naczynia ze stołu i umieści je w zmywarce lub naleje nam drinka.

Na uwagę zasługuje również interesujący wygląd Bota. Na jego przednim panelu znajduje się wyświetlacz z wirtualną twarzą, która ułatwi kontakt z urządzeniem osobom starszym, dzieciom oraz poinformuje szybko o jego stanie.

Bot Care zadba o nasze samopoczucie

Bot Care to rozszerzona i poprawiona wersja robota o tej samej nazwie, który został przedstawiony światu w 2019 roku. Według zamierzeń Samsunga ma być on personalnym asystentem i kompanem.

Urządzenie porusza się swobodnie po mieszkaniu lub domu, a dzięki sensorom oraz AI reaguje na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne. Swoją uwagę skupia jednak na naszym zachowaniu, które potrafi zidentyfikować i zrozumieć. Jeżeli spędzamy zbyt dużo czasu w jednej pozycji, może zasugerować np. rozprostowanie nóg.

Robot odpowie również nasze pytania, sprawdzi nasz harmonogram i kalendarz, a także odbierze telefony oraz pozwoli na przeprowadzenie rozmów wideo dzięki wbudowanemu ekranowi, który zamontowany jest na wysuwanym ramieniu. Sprzęt odczyta również nasze tętno i ciśnienie krwi, a w sytuacji zagrożenia życia zadzwoni pod telefon alarmowy.

Roboty Samsunga wkrótce mogą pojawić się w naszych domach

Oba roboty pozostają na razie jedynie urządzeniami czysto koncepcyjnymi, dającymi nam przedsmak tego, co czeka na konsumentów w przyszłości. Samsung na razie nie zdradził, kiedy ma zamiar wprowadzić podobne urządzenia do sprzedaży.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Roboty Samsunga naleją nam drinka i zachęcą do spaceru