PODPOWIEDZI:

Nowe telewizory LG z natywnym wsparciem dla Google Stadia

Nowe telewizory LG z natywnym wsparciem dla Google Stadia

Najnowsze modele telewizorów LG pod koniec tego roku zaoferują natywnie możliwość skorzystania z usługi stremingowania gier Google Stadia. Aby bawić się z najpopularniejszymi tytułami, nie będziemy potrzebowali żadnego zewnętrznego urządzenia poza bezprzewodowym gamepadem.

Smart TV od LG jako pierwsze na rynku zaoferują możliwość zabawy z Google Stadia bez potrzeby instalacji zewnętrznych urządzeń. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu bezpośredniej współpracy pomiędzy firmą Google a koreańskim producentem. Przypomnijmy, że na razie, by skorzystać ze Stadii na dużym ekranie, musimy podłączyć do telewizora jedną z najnowszych wersji Google Chromebox.

Google Stadię zainstalujemy natelewizorzew postaci aplikacji dostępnej w wirtualnym sklepie LG Content Store. Zostanie ona udostępniona pod koniec drugiej połowy tego roku i będzie towarzyszyć pojawieniu się najnowszej odsłony systemu operacyjnego TV webOS w wersji 6.0. OS przejdzie kompletną metamorfozę w porównaniu do jego dotychczasowych odsłon. LG zmieni wygląd jego interfejsu oraz wprowadzi szereg nowych opcji.

Ponieważ aktualizacja systemu nie trafi do właścicieli starszych modeli TV LG, z natywnej obsługi Stadii skorzystają na razie jedynie kupujący najnowsze modele OLED-owych paneli 4K.

Usługa Google Stadia będzie dostepna natynie na telewizorach LG

Usługa Google Stadia jest oficjalnie dostępna w naszym kraju dopiero od początku grudnia, a więc po ponad roku od jej światowej premiery. W tej chwili w jej ramach dostępnych jest ponad 130 gier, wśród których znalazły się hity, takie jak Cyberpunk 2077, NBA 2K21, Assassin’s Creed: Valhalla czy Watch Dogs: Legion.

Poszczególne tytuły nabędziemy pojedynczo lub poprzez wykupienie subskrypcji Stadia Pro. Umożliwia ona dostęp do bezpłatnego zestawu gier, rabatów oraz rozgrywki w rozdzielczości do 4K. Do gry niezbędny jest również gamepad i szybkie łącze internetowe.

Źródło: LG

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe telewizory LG z natywnym wsparciem dla Google Stadia