PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze Premiery Gier Październik 2019 - Trine 4, Call of Duty: Modern Warfare, MediEvil

Złośliwe oprogramowanie kopie kryptowaluty nawet na rządowych witrynach

Złośliwe oprogramowanie kopie kryptowaluty nawet na rządowych witrynach

Na liście portali zarażonych malware znalazły się strony internetowe agencji rządowych, placówek oświatowych, a także prywatnych przedsiębiorstw. Problem dotyczy ponad 400 witryn, z czego większość bazuje na serwerach znajdujących się w USA.

Szał związany z kryptowalutami coraz bardziej przypomina prawdziwą gorączkę złota. Przestają obowiązywać jakiekolwiek reguły, oprócz tej, która mówi o tym, że cel uświęca środki.

Ze świeżo opublikowanego raportu Troya Mursha, który jest specjalistą od spraw bezpieczeństwa w sieci, wynika, że ktoś wykorzystuje kilkaset znanych stron internetowych do kopania kryptowalut dla własnych celów. Coinhive, skrypt do kopania Monero, wykorzystując niewiedzę użytkowników i właścicieli tych witryn, od nieokreślonego czasu pompuje fundusze na konto jednej, nieznanej jeszcze osoby.

Coinhive, skrypt wykorzystany do zainfekowania setek witryn internetowych

Laptopy dla graczy - ogromny wybór i dobre ceny, sprawdź to >>>

Nieuczciwy internauta żeruje między innymi na stronach rządowych Meksyku, Turcji, Indii, USA oraz wielu innych. Wykorzystywane są także witryny internetowe rozmaitych placówek oświatowych, w tym Uniwersytetu w Aleppo. Obrywa się nawet stronom Zoo w San Diego oraz... Lenovo i DLink. Ofiary są też na naszym podwórku.

Pełną listę obciążających nadmiernie procesory stron internetowych znajdziecie tutaj. Na blogu Mursha może znaleźć także instrukcję, jak rozpoznać takie zagrożenie.

Czytaj także: Nowa kryptowaluta spod znaku firmy handlującej danymi >>>

Wchodzenie na każdy z tych portali prowadzi do szybszego zużycia waszych własnych procesorów i kart graficznych. Do tego sprzęt nienaturalnie się nagrzewa i generuje większe rachunki za energię elektryczną. Do czasu rozwiązania problemu sugeruję omijanie tych witryn.

Źródło: TechCrunch

blog comments powered by Disqus
Złośliwe oprogramowanie kopie kryptowaluty nawet na rządowych witrynach