PODPOWIEDZI:

Neo Geo Mini, czyli przenośny automat arcade

Neo  Geo Mini, czyli przenośny automat arcade

SNK ogłosiło światu projekt wskrzeszenia zapomnianych już automatów w formie przenośnych, podręcznych konsolek. Ten pomysł ma duże szanse na bardzo dobre przyjęcie, biorąc pod uwagę sukcesy Nintendo podczas podobnych akcji.

Podobnie jak odnowione wersje klasycznego NES-a i SNES-a, tak i Neo Geo Mini pojawi się na rynku wraz z całym zestawem preinstalowanych gier. W tym wypadku chodzi o 40 tytułów, które nie zostały jeszcze oficjalnie przedstawione. Z materiałów reklamowych wynika, że na pewno możemy spodziewać się Metal Slug, Samurai Showdown, a także King of Fighters, czyli gier, które do dziś cieszą się popularnością.

Neo Geo Mini posiada wbudowany 3,5-calowy ekran, gniazdo słuchawkowe, HDMI, a także wejścia do podłączenia zewnętrznych kontrolerów. Urządzenie zostało zaprojektowane do samodzielnego działania, jednak dzięki dodatkowym gniazdom możemy śmiało podłączyć je do telewizora, grając w swoje ulubione retro tytuły na padzie.

Oryginalny automat Neo Geo

Czytaj także: Nowe mapy do klasycznego Dooma projektuje S.I. >>>

Konsolka pojawi się w dwóch wersjach – jednej przeznaczonej na rynek japoński, a drugiej dla reszty świata. Poza tym nie podano jeszcze daty premiery ani sugerowanej ceny detalicznej.

Źródło: CNet

blog comments powered by Disqus
Neo Geo Mini, czyli przenośny automat arcade