PODPOWIEDZI:

W tej obudowie zmieści się koń z kopytami! Corsair prezentuje skrzynkę Super-Tower!

W tej obudowie zmieści się koń z kopytami! Corsair prezentuje skrzynkę Super-Tower!

Corsair nie próżnuje - na rynek zawita kolejna obudowa znanego producenta. Skrzynka będzie całkiem spora, ale dzięki temu zmieścicie w niej wszystkie niezbędne komponenty. Premierowy produkt to rozwinięcie prototypu z 2017 roku.

W poprzednim roku poznaliśmy koncept Corsair Concept Slate, który ucieszył wielu entuzjastów sprzętu komputerowego. Sam producent nazywał to “ukoronowaniem prac nad najwyższą klasą obudów - Super-Tower”. Koniec końców otrzymaliśmy produkt minimalistyczny, dopracowany w detalach i przede wszystkim… duży. Ewidentnie mamy do czynienia z produktem klasy premium.

Obsidian to bestia wśród innych obudów - powala rozmiarami!

Nie jest to Full Tower a Super-Tower, czyli obudowa o imponujących rozmiarach - posiada aż trzy komory, układ, który pomieści nawet największe podzespoły komputerowe. Układ chłodzenia cieczą? Bez problemu! Nie napotkacie go również instalując dwie płyty główne (E-ATX i Mini-ITX), 13 wentylatorów, dwóch PSU czy 11 napędów pamięci masowej. Możliwościami wyróżnia się na tle konkurencji, jednak kto w pełni skorzysta z takich “ficzerów”?

Obudowa pomieści aż 18 wentylatorów!

Obsidian 1000D posiada osiem mocowań dla wentylatorów 120 mm, trzy dla 140 mm oraz dwa 120/140 mm z tyłu. Do środka wejdzie nawet najgrubszy radiator dostępny na rynku. Całość posiada również teleskopowe uchwyty na wentylatory, co pozowli, przynajmniej w teorii, zainstalować do 18 wentylatorów. Pełne wymiary obudowy to 693 mm x 307 mm x 697 mm. Obudowa nie mogła obyć się też bez dużej ilości podświetlenia LED RGB. Wbudowano więc w obudowę kontroler Commander PRO - sterownik zapewniający kontrolę nad prędkościami wentylatorów i pracą taśm LED. Za sterowanie podświetleniem na poziomie systemu odpowiada oprogramowanie Corsair iCUE.

Przód imponuje efektownym podświetleniem.

Zastosowano wymienne filtry przeciwkurzowe z przodu, z tyłu i u góry. Zapewnia to nie tylko dużą wydajność, ale również optymalny design. Ciekawym elementem jest również możliwość obrócenia GPU w celu lepszej ekspozycji. Duża ilość śrubek i mocowań pozwoli na zachowanie estetyki wewnątrz skrzynki.

Trzy komory to niespotykana konfiguracja na rynku.

Nie myślcie jednak, że takie funkcjonalności przychodzą za półdarmo. Obudowa jest piekielnie droga, kosztuje w tym momencie 1899 PLN. Za taką kwotę można kupić wydajny procesor! Czy Wy kupilibyście tak drogą obudowę? Piszcie!

Źródło: Corsair

blog comments powered by Disqus
W tej obudowie zmieści się koń z kopytami! Corsair prezentuje skrzynkę Super-Tower!