PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Spyro Reignited Trilogy – Fioletowy smoczek atakuje komputery!

Gaming kompletny? Valve wprowadza Steam Link na telefony!

Gaming kompletny? Valve wprowadza Steam Link na telefony!

Valve zamierza wydać dwie nowe aplikacje, które ucieszą każdego entuzjastę gamingu. Mowa o programach, dzięki którym rozrywka w grach wideo stanie się jeszcze bardziej wciągająca… i będzie podążać za nami wszędzie!

Valve, czyli właściciel największej platformy cyfrowej dystrybucji gier komputerowych, zapowiedziało, że już niedługo światło dzienne mogą ujrzeć dwie nowe aplikacje - Steam Link oraz Steam Video. Oba narzędzia będą dostępne na smartfonach i tabletach bazujących na systemie iOS lub Android. Znamy już wstępnie datę premiery, Steam Link pojawi się w Google Play i App Store już 21 maja br.! Jednak komu i po co nowości Valve?

Aplikacje będą wykorzystywać pasmo 5 GHz połączenia Wi-Fi, aby pozwolić graczom na strumieniowanie obrazu z gry do urządzenia mobilnego. Dodatkowo, programy będą współpracować z kontrolerami MFI, dedykowanymi smartfonom i tabletom. Oznacza to tyle, że granie w Steamowe produkcje na telefonie będzie nie tylko możliwe, ale również wygodne. Jeśli więc marzycie o graniu w ulubione tytuły na leżaku w ogródku, to koniecznie sprawdźcie Steam Link! Nie muszę wspominać, że produkt Valve sprawdzi się również w… tam, gdzie król chodzi piechotą.

Całość brzmi świetnie na papierze, jednak rzeczywistość może być o wiele bardziej brutalna. Valve zapewne wywinduje cenę (co prawda usługa będzie dostępna za darmo przez rok), a posiadacze słabszych połączeń sieciowych obejdą się smakiem. Niemniej jednak, zamysł aplikacji wygląda naprawdę ciekawie - z niecierpliwością czekam na pierwsze recenzje!

Steam ogłosił wprowadzenie Steam Link i Steam Wideo.
Źródło: DigitalTrends

blog comments powered by Disqus
Gaming kompletny? Valve wprowadza Steam Link na telefony!