PODPOWIEDZI:

Gaming kompletny? Valve wprowadza Steam Link na telefony!

Gaming kompletny? Valve wprowadza Steam Link na telefony!

Valve zamierza wydać dwie nowe aplikacje, które ucieszą każdego entuzjastę gamingu. Mowa o programach, dzięki którym rozrywka w grach wideo stanie się jeszcze bardziej wciągająca… i będzie podążać za nami wszędzie!

Valve, czyli właściciel największej platformy cyfrowej dystrybucji gier komputerowych, zapowiedziało, że już niedługo światło dzienne mogą ujrzeć dwie nowe aplikacje - Steam Link oraz Steam Video. Oba narzędzia będą dostępne na smartfonach i tabletach bazujących na systemie iOS lub Android. Znamy już wstępnie datę premiery, Steam Link pojawi się w Google Play i App Store już 21 maja br.! Jednak komu i po co nowości Valve?

Aplikacje będą wykorzystywać pasmo 5 GHz połączenia Wi-Fi, aby pozwolić graczom na strumieniowanie obrazu z gry do urządzenia mobilnego. Dodatkowo, programy będą współpracować z kontrolerami MFI, dedykowanymi smartfonom i tabletom. Oznacza to tyle, że granie w Steamowe produkcje na telefonie będzie nie tylko możliwe, ale również wygodne. Jeśli więc marzycie o graniu w ulubione tytuły na leżaku w ogródku, to koniecznie sprawdźcie Steam Link! Nie muszę wspominać, że produkt Valve sprawdzi się również w… tam, gdzie król chodzi piechotą.

Całość brzmi świetnie na papierze, jednak rzeczywistość może być o wiele bardziej brutalna. Valve zapewne wywinduje cenę (co prawda usługa będzie dostępna za darmo przez rok), a posiadacze słabszych połączeń sieciowych obejdą się smakiem. Niemniej jednak, zamysł aplikacji wygląda naprawdę ciekawie - z niecierpliwością czekam na pierwsze recenzje!

Steam ogłosił wprowadzenie Steam Link i Steam Wideo.
Źródło: DigitalTrends

blog comments powered by Disqus
Gaming kompletny? Valve wprowadza Steam Link na telefony!