PODPOWIEDZI:

I znowu to samo - Odgrzewany kotlet ze stajni ADATA

I znowu to samo - Odgrzewany kotlet ze stajni ADATA

Powiększa się gamingowa oferta firmy ADATA. Do grona nowoczesnych akcesoriów dołącza klawiatura mechaniczna z popularnymi przełącznikami oraz podświetleniem LED. Czy jest się czym zachwycać?

ADATA wprowadza do swojej oferty nową klawiaturę mechaniczną - XPG INFAREX K20. Urządzenie zasila tym samym serię XPG, czyli linię produktów skierowanych dla gracza. Powiem jednak szczerze, że czuję pewien niesmak pisząc o tej klawiaturze. Czemu? Otóż jest to kolejny, identycznie wyglądający produkt, którego jedyną ciekawą zaletą jest podświetlenie LED - a to, jak wiemy, nie jest każdemu do szczęścia potrzebne.

Jednak skupmy się na produkcie. Klawiatura od ADATA jest wykonana z wytrzymałych materiałów, jest matowa i czarna, a więc zapracowała na punkty za design. Zastosowano przełączniki mechaniczne Kalih o sile nacisku wynoszącej 50 g. Szkoda, że producent nie pokusił się o zastosowanie renomowanych switchy Cherry MX, ale może rekompensuje to cena - o tym później.

Producent chwali się wykorzystaniem technologii anti-ghosting oraz solidnym kablem w oplocie. Podświetlenie pracuje w 11 różnych trybach z różnymi prędkościami. Ustawienia mogą być zmieniane przez dedykowane klawisze. Jak widać nie uświadczymy tutaj możliwości konfiguracji podświetlenia wedle własnych preferencji. Żywotność klawiatury to standardowe 50 milionów naciśnięć.

Wszyscy chcemy znać cenę - ta jednak nie została podana. Data rozpoczęcia sprzedaży? “Wkrótce”... No cóż, moim zdaniem nie warto interesować się tą pozycją, chyba, że jej cena nie przekroczy 350 PLN.

Klawiatura od ADATA to... odgrzewany kotlet.Sprzęt będzie dobry, ale rewelacji nie ma.

Źródło: ADATA

blog comments powered by Disqus
I znowu to samo - Odgrzewany kotlet ze stajni ADATA