PODPOWIEDZI:

Pierwsze samodzielne spacery robotów – apokalipsa coraz bliżej?

Pierwsze samodzielne spacery robotów – apokalipsa coraz bliżej?

Upiory Elona Muska przybierają coraz bardziej namacalnych kształtów. Jego obawa przed inteligentnymi robotami wkrótce może okazać się bardzo słuszna. Spójrzcie, jak obecnie radzą sobie maszyny, które stają się z każdym dniem samodzielniejsze.

Kanał YouTube Boston Dynamics wzbogacił się właśnie o nowe nagrania. Lider w dziedzinie robotyki zaprezentował dwie ze swoich maszyn, nad którymi pracuje już od dłuższego czasu. Tym razem postępy naprawdę robią wrażenie.

Czytaj także: Robot spełnia wielkie marzenie małego chłopca >>>

Okazało się, że humanoidalny robot Atlas nauczył się biegać. Nagranie przedstawia go podczas przebieżki w otwartym terenie, a więc nierówności podłoża nie są już dla niego przeszkodą. Kadr nie uchwycił także nikogo, kto ewentualnie musiałby asekurować robota.

Laptopy dla graczy - świetne ceny i ogromny wybór >>>

Jeszcze ciekawsza wydaje się być prezentacja SpotMini, czyli robotycznego psa. Jego twórcy w tym wypadku oficjalnie poinformowali o tym, że ich dzieło funkcjonuje w pełni autonomicznie. Ta maszyna potrafi w locie zbudować wirtualną mapę otaczającej ją rzeczywistości, korzystając z obrazów pozyskanych z zamontowanych na niej kamer. Robot sam programuje swoją trasę.

Co o tym myślicie?

Źródło: YouTube

blog comments powered by Disqus
Pierwsze samodzielne spacery robotów – apokalipsa coraz bliżej?