PODPOWIEDZI:

Uwaga na sklep duobis.com!

Uwaga na sklep duobis.com!

duobis.com to następna wątpliwa działalność, która pojawiła się w sieci. Brak sensownych opinii i korzystne ceny skłoniły nas do przeprowadzenia śledztwa, którego efektem jest ten materiał.

Fałszywe sklepy internetowe są plagą, która rozprzestrzenia się dzięki pieniądzom setek już przez nie oszukanych konsumentów. Wygląda na to, że za całym procederem stoi dobrze zorganizowana grupa przestępcza, grająca na nosie wymiarowi sprawiedliwości, który nie jest w stanie ustalić i dosięgnąć sprawców. W związku z tym jedyną drogą do ochrony Was, konsumentów, jest szerzenie negatywnej opinii o każdym nowym fake sklepie, aby jak najmniej osób dorzuciło się złodziejom do puli, dzięki której tak płynnie operują, stawiając jedną stronę za drugą.

duobis.com - Brak rejestracji jako podatnik VAT

Prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej opartej o handel nową elektroniką wiąże się z rejestracją jako płatnik podatku VAT. W przypadku sklepu internetowego duobis.com sprawa wygląda następująco:

Duobis.com - opinieJak sami widzicie, duobis.com rejestracji nie przeszedł. Dlaczego? Bo podatnicy, którzy rozliczają VAT, są sprawdzani znacznie bardziej drobiazgowo przez urzędników ze względu na możliwość sporych oszustw na tym polu. Weryfikowany jest często, osobiście przez inspektora, adres działalności, więc tutaj polegnie każdy fake sklep.

Brak bezpiecznego systemu płatności

Przelewy bezpośrednio na konto to jedyna opcja, jaką sklep duobis.com przewiduje w ramach systemu płatności, więc od razu czuć, że coś jest nie tak. Normalnie do wyboru mamy pośrednika, takiego jak PayU, czy Przelewy24, który dba o to, by nasze środki były bezpieczne, jako że te platformy same przeprowadzają wewnętrzną weryfikację takiej działalności przed ostateczną akceptacją w systemie.

duobis.com - brak bezpiecznego systemu płatnościDodatkowo, nasz fake sklep będzie starał się działać przez PKO Bank Polski, który najbardziej opieszale podszedł do tematu cofania przelewów przy takich sprawach, o czym donosili oszukani z grupy na Facebooku, w której działam.

Kupuj w sprawdzonych sklepach

Świetne ceny, czy reklama w Google niekoniecznie oznaczają, że sklep działa legalnie. Jak już się sami przekonaliście, okazja może być za piękna, by była prawdziwa, co kończy się bezpowrotną utratą pieniędzy. W związku z tym polecamy Wam kupować w sprawdzonych sklepach, które mają dobrą renomę wśród swoich klientów.

RTV EURO AGDmediaexpertMedia Markt
ole ole!Komputronik

Zadowolenie.pl

Siedziba sklepu jest jego wizytówką

Prowadząc dużą działalność gospodarczą z szerokim asortymentem spodziewać się można siedziby, która będzie czymś na kształt magazynu i centra dystrybucji. W przypadku duobis.com wygląda ona tak:

siedziba sklepu duobis.comOkolica sympatyczna, nie mówię, że nie, ale wciąż jest to mieszkanie, w którym nie zmieściłoby się tyle sprzętu dostępnego "od ręki". Nie ma też możliwości odbioru osobistego, co kompletnie wyklucza zakupy w tym sklepie.

Nie róbcie zakupów w duobis.com!

Jeżeli nie chcecie utopić pieniędzy, to nie róbcie zakupów w duobis.com. Nasze śledztwo dowiodło, że jest to następne działanie mające na celu naciąganie ludzi, a nie dostarczanie im sprzętu w dobrej w cenie. Brak rejestracji jako podatnik VAT oraz wątpliwa lokalizacja siedziby to jedne z wielu dowodów na to, że mamy do czynienia z oszustami.

Co robić, gdy już mnie oszukano?

W tym materiale wideo dowiesz się, co robić dalej, gdy zorientujesz się, że stałeś się ofiarą fałszywego sklepu internetowego. Do rozmowy zaprosiliśmy prawnika, który wyjaśnił nam wszelkie wątpliwości.

blog comments powered by Disqus
Uwaga na sklep duobis.com!
Autor: Paweł Rudy