PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Niezawodnych pralko-suszarek

Za pół roku ludzie staną się całkowicie zbędni

  • Dodano: 6 miesięcy, 3 tygodnie temu
  • Ocena: (4) (0)
Za pół roku ludzie staną się całkowicie zbędni

Trudno zachować spokój wobec tej wielce niepokojącej perspektywy. Do tej pory przewidywano, że wszystkie ludzkie istoty na planecie staną się zbędne w ciągu dekady. Ten proces został drastycznie przyśpieszony dzięki staraniom NVIDIA.

W niedzielę przedstawiciele NVIDIA ogłosili, że zespół podległych im naukowców opracował jedyny w swoim rodzaju system oparty na głębokim uczeniu się przez maszyny. Roboty mogą teraz nauczyć się każdej czynności, zwyczajnie obserwując ludzi. Oficjalnie ta technologia ma usprawnić komunikację pomiędzy ludźmi i robotami, a także zwiększyć wydajność wspólnej pracy.

Laptopy dla każdego - ogromny wybór i świetne ceny >>>

„Aby roboty mogły wykonywać użyteczne zadania w realnych warunkach, konieczne jest to, aby można było w łatwy sposób zakomunikować maszynie, czym właściwie ma się zająć. Obejmuje to zarówno pożądany skutek, jak i wszystkie wskazówki dotyczące najlepszych sposobów osiągnięcia tego rezultatu. Dzięki demonstracjom użytkownik może w łatwy sposób pokazać robotowi najbardziej optymalną metodę wykonywania danej czynności, dla osiągnięcia najlepszych wyników.” – tłumaczą naukowcy.

Czytaj także: Spełniła się kolejna wizja z Czarnego Lustra >>>

Cała ta technologia jest jeszcze w powijakach, roboty póki co uczą się jedynie przesuwania klocków i samochodzików. Taki czarnowidz, jak ja, nie może się jednak oprzeć wrażeniu, że wkrótce maszyny nauczą się od ludzi o wiele więcej i niekoniecznie będzie to związane z pracą…

Źródło: CNet

blog comments powered by Disqus
Za pół roku ludzie staną się całkowicie zbędni