PODPOWIEDZI:

Za pół roku ludzie staną się całkowicie zbędni

Za pół roku ludzie staną się całkowicie zbędni

Trudno zachować spokój wobec tej wielce niepokojącej perspektywy. Do tej pory przewidywano, że wszystkie ludzkie istoty na planecie staną się zbędne w ciągu dekady. Ten proces został drastycznie przyśpieszony dzięki staraniom NVIDIA.

W niedzielę przedstawiciele NVIDIA ogłosili, że zespół podległych im naukowców opracował jedyny w swoim rodzaju system oparty na głębokim uczeniu się przez maszyny. Roboty mogą teraz nauczyć się każdej czynności, zwyczajnie obserwując ludzi. Oficjalnie ta technologia ma usprawnić komunikację pomiędzy ludźmi i robotami, a także zwiększyć wydajność wspólnej pracy.

Laptopy dla każdego - ogromny wybór i świetne ceny >>>

„Aby roboty mogły wykonywać użyteczne zadania w realnych warunkach, konieczne jest to, aby można było w łatwy sposób zakomunikować maszynie, czym właściwie ma się zająć. Obejmuje to zarówno pożądany skutek, jak i wszystkie wskazówki dotyczące najlepszych sposobów osiągnięcia tego rezultatu. Dzięki demonstracjom użytkownik może w łatwy sposób pokazać robotowi najbardziej optymalną metodę wykonywania danej czynności, dla osiągnięcia najlepszych wyników.” – tłumaczą naukowcy.

Czytaj także: Spełniła się kolejna wizja z Czarnego Lustra >>>

Cała ta technologia jest jeszcze w powijakach, roboty póki co uczą się jedynie przesuwania klocków i samochodzików. Taki czarnowidz, jak ja, nie może się jednak oprzeć wrażeniu, że wkrótce maszyny nauczą się od ludzi o wiele więcej i niekoniecznie będzie to związane z pracą…

Źródło: CNet

blog comments powered by Disqus
Za pół roku ludzie staną się całkowicie zbędni