PODPOWIEDZI:

Na rynku debiutuje laptop gamingowy cieńszy od Macbooka Air!

Na rynku debiutuje laptop gamingowy cieńszy od Macbooka Air!

Laptopy gamingowe kojarzą się wszystkim z urządzeniami sporych rozmiarów, zazwyczaj nieporęcznymi i ciężkimi. Czy tak musi być? Razer twierdzi, że nie - na potwierdzenie swoich słów prezentuje najmniejszy na świecie laptop gamingowy.

Razer poinformował dziś o premierze nowego laptopa dla graczy. Nie będzie to zwyczajna konstrukcja, gdyż Razer Blade 15,6” to najmniejszy, w swojej kategorii, laptop gamingowy na świecie. Miniaturyzacja nie pociągnęła za sobą zmniejszenia wydajności - ta pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje ekran laptopa. Użytkownik sam może wybrać konfigurację wyświetlacza. Dostępne są modele zarówno z popularnym Full HD (1920 x 1080, 100% pokrycia palety barw sRGB), jak i dotykowy 4K (3840 x 2160, 100% wsparcia palety Adobe RGB). Ogromną zaletą wyświetlaczy FHD jest częstotliwość odświeżania 144 Hz, która jest pożądana, ale dość rzadko spotykana w mobilnych konstrukcjach. Dodatkowo każdy ekran jest fabrycznie kalibrowany w celu zapewnienia najwyższej jakości działania. Uroku dodaje również cienka ramka o szerokości 4,9 mm.

Urządzenie jest najmniejsze w swojej kategorii.

Masz gamingowego laptopa? Spójrz na niego - gruby, ciężki, mało wygodny w przenoszeniu. Razer zmienia wizję laptopa dla gracza - nowy Blade ma jedynie 16,8 mm grubości (to zaledwie tyle ile Macbook Air!). Obudowa wykonana jest z aluminium, co sprawia, że urządzenie jest lekkie i solidne. Całość pokryto czarnym, anodyzowanym wykończeniem. Ciekaw jestem jak sprawdzi się układ chłodzenia, który od zawsze jest mankamentem gamingowych laptopów. Producent zapewnia jednak, że wykorzystano innowacyjny system oparty o komorę parową - ma on zapewnić ciszę i wydajność.

W środku mocne podzespoły.

Co drzemie w nowym Razer Blade? Serce stanowi procesor i7-8750H, czyli sześciordzeniowa jednostka z taktowaniem do 4,1 GHz. Do tego dochodzi karta graficzna GTX 1060 lub GTX 1070 z technologią Max-Q. Jeśli nadal Wam mało - 16 GB pamięci RAM 2667 MHz oraz dysk SSD do 512 GB. RAM można oczywiście rozbudować do 32 GB. Z taką specyfikacją nie może się nie udać!

Warto wspomnieć też o obsłudze gestów oraz, oczywistym w przypadku Razera, wsparciu podświetlenia Chroma. Duży plus za tryb zwiększania wydajności lub oszczędzania baterii. W pakiecie głośniki Dolby Atmos, porty Mini DisplayPort, HDMI czy Thunderbolt 3. Cena? Lepiej usiądźcie - 1949,99 EUR. Na ten moment niedostępny w Polsce.

Cena jest jednak bardzo wysoka.

Jeśli jednak macie laptopa do pracy od Apple to nic straconego. Razer wprowadza Core X, czyli zewnętrzną obudowę na kartę graficzną, która będzie kompatybilna z urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem. Pozwoli ona na podniesienie wydajności laptopów ze zintegrowaną grafiką. W środku zmieścicie kartę nawet trzyslotową. W obudowie zainstalowano fabrycznie zasilacz ATX 650W, który dostarcza odpowiednią ilość mocy dla znanych (i przyszłych!) kart graficznych na rynku. Cena za taką przyjemność to 299,99 EUR.

Tak prezentuje się zewnętrzna obudowa do karty graficznej od Razera.

blog comments powered by Disqus
Na rynku debiutuje laptop gamingowy cieńszy od Macbooka Air!