PODPOWIEDZI:

E-sport Fortnite doładowany kwotą stu milionów dolarów

E-sport Fortnite doładowany kwotą stu milionów dolarów

Niesamowicie popularna gra sieciowa wkrótce stanie się jeszcze bardziej znana. Według zapowiedzi opiekującego się nią studia, Fortnite nareszcie dołączy do grona profesjonalnych gier e-sportowych.

Studio właśnie ogłosiło, że zamierza wyłożyć sto milionów dolarów na organizację zawodów e-sportowych w sezonie 2018-2019. Twórcy gry zapowiedzieli, że ogromne pieniądze, które mają zasilić budżet e-sportowy Fortnite, będą przeznaczone na nagrody dla graczy, a nie na samą organizację turniejów. Dzięki temu Fortnite wkroczy na scenę e-sportową z wielką pompą, która przecież tak bardzo mu się należy.

Czytaj także: Uniwersytet przyznaje stypendia najlepszym graczom Fortnite >>>

Ten tytuł zainteresował całe masy graczy swoją unikatową mechaniką i masowymi bitwami w stylu battle royale. Fortnite wybił się na fali popularności PUBG i podobnych produkcji, ale ciągle rosnące zainteresowanie graczy przerosło najśmielsze oczekiwania wszystkich. Nie wszystkie e-sportowe gry mogą się pochwalić dostępnością na tak wielu platformach jak Fortnite, w którego możemy grać na komputerach osobistych, konsolach do gier, a nawet na urządzeniach mobilnych.

Popularność Fortnite rośnie każdego dnia.

Gry komputerowe z dostawą do domu - ogromny wybór, świetne ceny >>>

Temat organizowania przez Epic Games oficjalnych turniejów przewijał się wiele razy, jednak do tej pory nie padły żadne konkrety. Teraz jednak wiemy już, że studio planuje stać się jednym z organizatorów największych imprez gamingowych świata, obok Valve, Riot Games czy High-Rez Studios. Scena e-sportowa Fortnite do tej pory obejmowała jedynie amatorów. Organizowane przez prywatne osoby turnieje nie zachęcały graczy aż tak wysokimi nagrodami, mimo wszystko ciesząc się popularnością. Teraz ta kwestia może ulec diametralnej zmianie.

Fortnite jest bardzo świeżym tytułem, ale ogromne zainteresowanie graczy oraz podjęcie zdecydowanych działań ze strony deweloperów dają mu szansę na wielki sukces.

Źródło: TechCrunch

blog comments powered by Disqus
E-sport Fortnite doładowany kwotą stu milionów dolarów