PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony do 1500 zł | TOP 5 | 2018

bada OS Polakom nie obcy

bada OS Polakom nie obcy

Polski oddział Samsunga poinformował o zwycięzcach konkursu dla twórców aplikacji mobilnych – bada Developer Challenge. Jak się okazuje także w przypadku OS-a Samsunga polscy programiści należą do ścisłej, światowej czołówki.

W swoim czasie głośno było o sukcesach na App Store aplikacji ArtStudio, napisanej przez PolakaSylwestra Łosia. Tym razem triumfy święci ekipa Mooncoder z aplikacją Little Sailor przygotowaną dla bada OS. Program stworzony przez polskich programistów zdobył najwyższe noty i główną nagrodę w wysokości 300 tys. dolarów w konkursie organizowanym przez Samsunga. Warto przy tym zaznaczyć, że w zmaganiach udział wzięło 2077 drużyn z 54 krajów. Spośród nich wybrano 34 zwycięskie aplikacje.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas trwającego w Seulu bada Developer Day i oprócz członków grupy Mooncoder powody do radości mieli również inni nasi rodacy. Wśród wyróżnionych znaleźli się Grzegorz Adamczyk za FinalStrike3D, Mariusz Radziszewski za Amtalee, Łukasz Grabiec za Crazy Voice oraz Robert Lulka za DeathLand_3D.

bada1

Cała pula nagród dla najlepszych programistów zamykała się w kwocie sięgającej 2,7 mln dolarów. Ponadto twórcy wyróżnionych aplikacji dostali zapewnienie o wsparciu marketingowym w serwisie Samsung Apps.

bada2

Zwycięska aplikacja, Little Sailor to trójwymiarowa gra, będąca realistyczną symulacją wyścigów jachtowych, wykorzystująca zaawansowane opcje sterowania i barwną grafikę. Aplikacja Little Sailor zyskała najwyższy wynik w kategoriach kreatywność, potencjał komercyjny, funkcjonalność i łatwość obsługi.

blog comments powered by Disqus
bada OS Polakom nie obcy