PODPOWIEDZI:

Deszcz spadających gwiazd na żądanie jeszcze w tym roku

Deszcz spadających gwiazd na żądanie jeszcze w tym roku

W Japonii nie ma rzeczy niemożliwych. Kolejny raz będziemy mogli przekonać się o prawdziwości tego stwierdzenia prawdopodobnie pod koniec tego roku, kiedy to po raz pierwszy zostaną zaprezentowane możliwości nowego wynalazku japońskich naukowców.

Projekt Sky Canavas opiera się o pracę setek mini-satelitów. Każdy z nich ma zabrać na swój pokład około 300 specjalnych kapsułek wypełnionych kolorowym proszkiem. Specjalnie opracowane stopy metali, z których są wykonane kapsułki, pozwalają na bezpieczne wystrzelenie ich w kierunku Ziemi.  Na wysokości 60-80 kilometrów nad powierzchnią Ziemi będą się spalały w atmosferze, uwalniając swoją chemiczną zawartość.

Satelita do produkcji spadających gwiazd

Efektem tego procesu ma byś swego rodzaju spektakl, przypominający pokazy fajerwerków, jednak w tym wypadku będzie to pokaz spadających gwiazd, który ma wyglądać wyjątkowo naturalnie i realistycznie. Według naukowców z ALE, czyli firmy zajmującej się tym projektem, jasność tych iluzorycznych ciał niebieskich ma osiągać – 0,86 mag, dzięki czemu spektakl będzie można oglądać na obszarze o średnicy do 200 kilometrów.

Czytaj także: Zaprojektuj własną wirtualna wycieczkę >>>

Debiutowy pokaz ma odbyć się nad Hiroszimą, gdy tylko pierwszy z satelitów zajmie swoje miejsce na orbicie okołoziemskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy spodziewać się podobnych pokazów podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Koszt takiego kosmicznego show wynosi około 16 tysięcy dolarów za jedną „spadającą gwiazdę”.

Ogromny wybór telewizorów w świetnych cenach - sprawdź to >>>

Oprócz ALE, w projekt zaangażowało się kilka uniwersytetów z Tokio, więc są bardzo duże szanse na to, że pomysł zostanie zrealizowany. Pojawia się najważniejsze pytanie: Czy życzenia wypowiadane na widok sztucznych spadających gwiazd także się spełniają?

Źródło: ALE

blog comments powered by Disqus
Deszcz spadających gwiazd na żądanie jeszcze w tym roku